Капитанът на лондонския Арсенал Сеск Фабрегас даде обширно интервю пред таблоида "Сън", в което бяха засегнати доста теми.

В последно време испанецът не се намира в най-добрата си форма, но основната причина за това е преумората, от която той страда, и леката травма, която го мъчи от доста време.

От началото на сезона Арсенал допусна някои много сериозни домакински издънки, но въпреки това отборът се движи "по график" във Висшата лига и след 12 изиграни кръга е 3-и в класирането, с 23 точки.

"Сигурен съм, че нашият мениджър Арсен Венгер иска най-доброто за отбора. Аз съм част от тима седем години, вече започвам осмата, така че със сигурност мога да ви кажа, че той е много амбициран да постигне големи неща с отбора, бих казал дори по-амбициран от всякога", заяви Сеск.

"Арсен иска да постигнем успехи и да докаже, че този млад отбор може да печели трофеи и да бъде успешен. Това е мечтата му, както на него, така и на всички нас"

"Как се чувствам? Мисля, че сезонът започна много добре за мен. Чувствах се добре и доста свеж - както физически, така и психически. Срещу Болтън, Брага и Манчестър Сити всичко беше наред при мен, но след това започнах да усещам болки в подколенното сухожилие", добави халфът.

"Срещу Уест Хем например играх 80 минути, ни болките ме дотолкова измъчваха, че дори не можех да тичам. Смея да твърдя, че това се дължи на факта, че вече изиграх доста двубои. Това е наистина много неприятно, защото осъзнаваш, че трябва да си починеш, за да се възстановиш напълно от травмата си, но аз лично не искам да спирам да играя, защото желанието ми е да помогна на отбора във важните мачове",

"Правя каквото мога за тима и бих се радвал много да играя в 3-4-5 мача, без да чувствам болки", не пропусна да отбележи испанецът.

"Изиграх доста мачове в последно време, както на Мондиала, така и във Висшата лига, а почивката ми бе много кратка, може би контузията ми е породена от претоварване"

"Въпреки това, Арсен Венгер ме успокои и ми каза, че е нормално да имам леки затруднения след Мондиал, особено след като съм играл финал на него и съм го спечелил"

Сеск се съгласи да отговори на въпросите, какво може да спечели Арсенал през този сезон и кой трофей иска да спечели по-силно - титлата във Висшата лига или Шампионската лига.

"В момента се намираме на много добра позиция в първенството, а освен това се представяме добре и в Карлинг Къп. Смятам, че в Шампионската лига също се представяме на ниво и имаме шанс да постигнем сериозни успехи в този турнир"

"Байерн не са най-добрият отбор в Европа, но през миналия сезон финал там, нали?",

"Никой не казва нищо за Интер, но те победиха Челси, Барселона и Байерн и станаха шампиони. В този ред на мисли смятам, че в Шампионската лига всичко може да се случи"

"Във Висшата лига иначе ще ни бъде много трудно, защото тук има много големи отбори като Юнайтед и Челси, които са изключително постоянни в изявите си.

"Ще ни бъде трудно да спечелим титлата, но трябва да се помъчим да направим това. За да постигнем успехи, трябва да бъдем по последователни в изявите си и да не допускаме грешки, каквито допуснахме срещу Уест Бромич и Нюкасъл"

"Титлата или трофеят от Шампионската лига? Това е доста труден въпрос. Трябва да кажа, че ще бъда много горд, ако спечеля титлата, но с риска да ядосам доста от феновете на отбора ще кажа, че най много ми се иска да вземем трофея от Шампионската лига"

"След като спечелих Европейското първенство и Световното първенство, Шампионската лига е следващата ми цел", завърши Сеск.