Младата звезда на лондонския Арсенал Аарън Рамзи остана изключително доволен от победното си попадение, което отбеляза, в супердербито срещу Манчестър Юнайтед.

Двата тима се изправиха един срещу друг вчера на "Емиратс", а столичани стигнаха до минимален успех с 1:0 благодарение на победния гол на халфа.

Последната година бе много трудна за уелския национал, след като той получи двойна фрактура на крака през февруари, миналата година.

Тогава Райън Шоукрос от Стоук Сити счупи по брутален начин крака на талантливия футболист и трябваше да мине доста време, докато Рамзи отново блесне.

След като той успя да се възстанови от травмата си, Арсен Венгер го преотстъпи в Кардиф Сити и Нотингам Форест, като и в двата клуба младокът изигра по няколко мача, за да успее да навлезе в необходимата физическа форма.

20-годишният полузащитник отбеляза решителното попадение срещу Юнайтед в 56-ата минута и по този начин нанесе шокираща загуба на тима на сър Алекс.

"Това, че вкарах гол за Арсенал, е специален момент за мен. Определено всичкото това чакане си заслужаваше. Доста хора ми помогнаха в трудните за мен моменти", заяви Рамзи пред "Скай Спортс".

"Надявам се да успеем да постигнем добри резултати в оставащите мачове до края на сезона, а за мен лично си пожелавам да бъда здрав и да съм мога да помогна на отбора в следващата кампания", добави той.

"Нашата цел към момента е да спечелим максимален актив от точки в двубоите до края", завърши уелският национал.