Арсенал има резервен вариант, в случай че трансферът на Ян М'Вила от Рен се провали. Според вестник Дейли Мейл Арсен Венгер е хвърлил око и на халфа на Тулуза Етиен Капуе.

"Артилеристите" от доста време се опитват да привлекат оценявания на 17 милиона паунда М'Вила, но засега няма нищо окончателно.

Както е известно, Венгер не позволява да му бъдат извивани ръцете и ако двата клуба не се разберат за цената, ще насочи вниманието другаде.

Капуе е на 23 години и е висок 188 см. Играе като дефанзивен халф, но подобно на Алекс Сонг може при необходимост да запълва дупки в отбраната. Има записани мачове за младежкия национален отбор на Франция.

Същевременно днес Мирър публикува списък с нарочените за гонен от Арсен Венгер футболисти. Сред тях очаквано са повечето отдадени под наем през миналия сезон - Андрей Аршавин, Никлас Бендтнер, Денилсон, Карлос Вела. Към тях са още Лукас Фабиански и Себастиан Скилачи.  Най-изненадващото име в списъка обаче е това на Йохан Джору, който играе сравнително често.