Легендата на Арсенал Тони Адамс заяви, че клубът е сбъркал продавайки голмайстора си Робин ван Перси.

Холандецът премина в Манчестър Юнайтед за солидна сума, след като отказа да поднови договора си, но според бившия защитник лондончани е трябвало да направят всичко, за да го задържат.

“Мисля, че продажбата на Робин ван Перси бе грешка. Според мен той можеше спокойно да играе на високо ниво за отбора още 4-5 години. Надявам се, че тимът ще справи добре и без него, но честно казано смятам, че пак ще остане без трофей. Ако зависеше от мен не бих взел решение да продам Ван Перси” коментира Адамс пред “Би Би Си Спорт”.

Според него бившият му съотборник Стив Боулд може да има проблеми в ролята на помощник на Арсен Венгер.

“Този пост е колкото благословия, толкова и проклятие за Стив. Хората ще казват, че тимът играе отлично в защита, когато не допуска голове, тъй като самият той действаше в отбрана, но веднага след получаването на голове ще го обвинят за проблемите. Според мен филосифията на Венгер е за офанзивен футбол и на Стив ще бъде наистина трудно” добави Адамс.