Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер опроверга спекулациите, че клубът ще привлече нападателя на КПР Лоик Реми.
Играещият под наем в Нюкасъл футболист изгледа победата на Арсенал над Уест Бромич от ложите на стадион "Емиратс". Присъствието му на стадиона на "Артилеристите" веднага породи силни слухове, че той е там, за да договори преминаването си в клуба.
Венгер обаче е категоричен, че няма такова нещо.
"Честно казано, току що бях информиран за присъствието на Лоик Реми. Така че не търсете каквито и да е знаци в това ние да купим Лоик Реми", коментира след мача Арсен Венгер.
"Надявам се да си е платил за билета. Обяснявам ви - не съм го канил".
По време на мача феновете скандираха песни, призовавайки Бакари Саня да остане в клуба. По това отношение Венгер коментира:
"Аз искам той да остане и се надявам това да го убеди, че го обичаме тук и той да остане. Имаме двама играчи, които са в края на договорите си - той и Фабиански. Ако зависи от мен, и двамата ще останат. Ким Шелстрьом обаче е под наем. Той принадлежи на Спартак и ще се върне в Москва".
"Не се притеснявам за моя договор. Не бъдете нетърпеливи, ще дойде и последния ми ден тук. Не се притеснявайте, ще се отървете от мен някой ден".
"Да, ще съм тук и следващия сезон. Не знам кога ще преподпиша, но думата ми е дума. Аз съм от древен период, в който нямаше нужда от химикалка, за да се обвържеш. Договорът ми не е свързан със спечелването на Купата на Англия. Разбира се, беше важно да бъдем в Шампионската Лига. Свързано е единствено с това да се чувствам полезен".
По отношение на самия мач, Венгер изрази задоволството си от сериозното отношение на играчите.
"Играхме добре. Уест Бромич също имаше няколко шансове. Но ние искахме победата и я спечелихме", коментира след мача Арсен Венгер.
"Мачът бе малко унил, защото знаехме, че сме в Топ 4. Но бяхме сериозни, не допуснахме гол и вкарахме през първото полувреме. Ако погледнем сезона ни като домакини, загубихме в първия кръг и след това нямахме загуба. Беше важно да не загубим днес".
По отношение на гарантирането на място в Топ 4, Венгер заяви.
"Доволен съм от поведението, от отношението и постоянството на играчите ми. Разочарован съм също така, защото бяхме начело в класирането 120 дни. Когато погледнем сега е много оспорвано и изникват в ума ситуации тук-там, където си изпуснал точки, които не е трябвало да бъдат изпускани".
"Другото нещо, за което съжаляваме е, че за най-важния период от сезона ни липсваха двама важни играчи. Имаме прекалено много футболисти, които играха само между 5 до 15 мача. Това е нещо, в което искаме да се подобрим през следващия сезон".
"Не мога да кажа, че съжалявам, че не купих нападател през зимата, защото ни липсваха прекалено много офанзивни играчи. Решението не винаги е отвън. Проблемът на многото контузии е, че трябва да използваш едни и същи играчи и след това те вкарват по-малко, защото са изморени".








3 заболявания, които изчезват през лятото
Късна емисия
Откриха тялото на едно от издирваните деца в река Струма
Еволюцията в стила на рожденичката Марго Роби в снимки
Как да намалите подуването и тежестта в краката през лятото
7 модерни цвята маникюр – от нежно лилаво до огненочервено
Според зодията: 3 грешки, които все повтаряте тази година
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Деца превърнаха Ferrari за 530 000 долара в пързалка
10 много бързи SUV на цена до 15 000 евро
Терънс Крaуфорд: Флойд Мейуедър няма да фалира, но е урок за всички спортисти
България тръгва с 25 борци на Евро 2026 за юноши и девойки
SENSHI Grand Prix шампионът Жулиен Риков излиза срещу италианско острие на 11 юли
БФ Борба прие доклада от проверката на правоотношенията с Жанет Немет
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар21:55 | 4 май 2014 г.
Напиши коментар