Арсенал допусна доста неприятна загуба с 0:1 във втората си контрола от лятната подготовка. Тимът отстъпи на американския Ню Йорк Ред Бул в проверка, която се игра в Ню Джърси.

Победното попадение пък бе дело на Брадли Райт-Филипс, който е син на големия голмайстор от близкото минало на "Артилеристите" Йън Райт.

Срещата започна добре за янките и в 8-ата минута Анри пропусна много добър шанс да вкара на отбора, на който се превърна в легенда, но неговият удар мина малко встрани вратата.

Точно 11 минути по-късно Рамзи пробва късмета си, но и неговият удар бе неточен и не намери очертанията на противниковата врата.

В 33-ата минута американците вкараха и единственото попадение в срещата. Анри центрира от корнер, а Секагя отклони топката с глава към малкия пеналт, където Райт-Филипс я засече с крак и реализира.

Гостуващият тим пък така и не успя да вкара изравнително попадение, въпреки опитите си.

Отборът на Арсен Венгер ще се прибере в Лондон, където през следващия уикенд тимът ще участва в "Емиратс Къп", заедно с отборите на Бенфика и Монако.

НЮ РЕД БУЛС - АРСЕНАЛ 1:0
1:0 Б. Райт-Филипс 33'

НЮ РЕД БУЛС: Роблес, Олаве, Дувал, Секагя, Айонго, Милър, Сам, МаКарти, Кейхил, Райт-Филипс, Анри (като резерви влязоха Миазга, Кимура, Армандо, Бовер, Алекзандър, Бустаманте, Акпан, Люндола)

АРСЕНАЛ: Шчесни, Монреал, Дженкинсън, Гибс, Хайдън, Касорла, Зелалем, Росицки, Уилшър, Артета, Рамзи (като резерви влязоха Мартинес, Белерин, Микел, Торал, Диаби, Коклен, Фламини, Олсон, Акпом)