Арсенал - Бешикташ, мач-реванш от плейофите за влизане в Шампионската Лига. Стадион "Емиратс", начало 21.45 часа.
Групата на Арсенал:
Вратари: Шчесни, Мартинес
Защитници: Дебюши, Косиелни, Мертезакер, Монреал, Чембърс, Микел, Бейерин
Полузащитници: Фламини, Йозил, Росицки, Уилшър, Касорла, Окслейд-Чембърлейн, Коклен
Нападатели: Саного, Кемпбъл, Алексис, Подолски
Контузени: Жиру, Артета, Гибс, Уолкът, Диаби, Оспина, Гнабри
Наказан: Рамзи
ПРОГНОЗА: Арсенал посреща Бешикташ в реванша от плейофите за влизане в Шампионската Лига.
Интригата в мача е пълна след като преди седмицата двата тима завършиха при равенство 0:0 в Истанбул. Това дава минимално предимство на "Артилеристите", но от друга страна всяко голово равенство ще бъде от полза на госите.
Един от сериозните фактори за този мач е серията от контузии в Арсенал. От началото на сезона са изминали само две седмици, а лазаретът на тима е пълен. Поредният, който получи сериозна контузия е нападателят Оливие Жиру, който счупи глезен при равенството 2:2 срещу Евертън и ще бъде аут до края на годината.
Така той се присъединява към Тио Уолкът, Киерън Гибс, Микел Артета и вратаря Давид Оспина. Яя Саного би трябвало вече да е възстановен от своята контузия, но не се знае дали е напълно готов за игра.
При това положение Арсен Венгер ще бъде изправен пред дилема - дали да пусне напред Алексис Санчес, който обаче разочарова в тази роля срещу Евертън и бе сменен на полувремето. Други варианти са Джоел Кембъл или дори Лукас Подолски. Последният е най-малко вероятното решение, тъй като все още няма записана нито една минута с първия тим.
Не по-малък проблем е и отсъствието на Аарън Рамзи, който е наказан. Така вместо него титуляр ще трябва да бъде Санти Касорла или Томаш Росицки. И двамата обаче имат класата да вкарат енергия в халфовата линия на тима.
Все пак на страната на домакините е опитът. В досегашните си 6 плейофа те неизменно се класираха и сега ще гонят 17-то поредно участие в груповата фаза на шампионската Лига.
"Да, опитът има значение. Ние имаме голям опит в Шампионската Лига, свикнали сме да играем в мачове под голямо напрежение и можем да покажем това. Но важното е как ще се представим в самия мач", коментира Арсен Венгер, който обаче отказа да натовари тима си с допълнително напрежение за класиране "на всяка цена".
"Нищо не е немислимо, защото това се е случило на 99 процента от всички големи отбори в Европа", отговори той на въпрос дали отпадането от турнира е "немислимо" за него.
За щастие на Арсенал ситуацията в защита не е толкова лоша, тъй като Пер Мертезакер, Лоран Косиелни и Калъм Чембърс са на линия. Тази стабилност отзад трябва да даде спокойствие на тима, който да гради атаките си без напрежение от задължителен гол. Това от своя страна би трябвало да направи представянето на Арсенал доста по-гладко от досегашните мачове и при нормално развитие на двубоя да донесе успеха.
Резултат: 2:0







Моторист дрифтирал на една гума с 1,08 промила при акция на полицията в София
Една от най-известните картини в света: "Момичето с перлената обица" е в Япония
Законно парти в парковете на София: Заявление 7 дни по-рано и тишина след обяд
България разчита на НАТО, но трябва да засили собствената си сигурност, предупреди експерт
КЗК разкри картел при 11 обществени поръчки за строителна техника
Русия е отворена за нови предложения за прекратяване на войната в Украйна, но при условие
Огнян Мирчев е с 3 победи на SENSHI, септември се изправя срещу гръка Янис
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Коментари
Напиши коментар10:58 | 9 сеп 2014 г.
23:41 | 27 авг 2014 г.
23:10 | 27 авг 2014 г.
22:44 | 27 авг 2014 г.
22:38 | 27 авг 2014 г.
22:24 | 27 авг 2014 г.
21:58 | 27 авг 2014 г.
19:54 | 27 авг 2014 г.
19:51 | 27 авг 2014 г.
19:49 | 27 авг 2014 г.
Напиши коментар