Арсенал приключи сезона с убедителен триумф с 4:1 над Уест Бромич у дома, като Тио Уолкът се отчете с хеттрик.

Двубоят до голяма степен бе без значение за домакините, които на практика си бяха осигурили третото място и директно класиране за групите на Шампионската лига.

Въпреки това Артилеристите играха много силно и можеха да вкарат и още толкова попадения, като удариха 2 греди чред Аарън Рамзи.

Още в 4-ата минута Уолкът откри резултата. Той получи топката в дясната част на наказателното поле, след което стреля с външната част на крака към далечния ъгъл и намери мрежата. Това бе прекрасно изпълнение.

Десетина минути по-късно нападателят удвои резултата, след като гостите не успяха да изчистят една топка и той реализира отново. Алексис Санчес и Йозил комбинираха добре преди това.

Лондончани доминараха и положенията следваха едно след друго. Затова в 17-ата минута резултатът стана 3:0. Джак Уилшър вкара със страхотен удар под гредата от границата на наказателното поле.

Артилеристите продължиха да действат с настроение и затова ситуациите пред вратата на Дроздовете продължаваха да следват една след друга. Уилшър, Уолкът и Мертезакер пропуснаха положения, преди нападателят все пак да оформи хеттрика си.

Уилшър и Касорла взаимодействаха добре, след което испанецът подаде към далечната греда, където Уолкът просто бутна топката в мрежата за 4:0 още преди края на първото полувреме. Той имаше възможност да реализира и четвърто попадение, но Боаз Майхил се справи с удара му.

След паузата ситуацията на терена не се промени особено, макар че гостите малко се активизираха. Това им помогна в 57-ата минута да реализират. Тогава след корнер Оспина излезе неразчетено и Гарет Маккоули отбеляза с глава.

До края лондончани продължиха да нападат и удариха две греди, чрез влезлия от пейката Аарън Рамзи.  Първо вратарят бе безпомощен, но след това докосна топката, която бе насочена към далечния ъгъл на вратата.

В края гостите бяха близо до второ попадение, когато след далечен удар на Гарднър Оспина не успя да избие, топката рикошира в ръцете му, а след това и в напречната греда. В крайна сметка Дроздовете приключват 13-и с 44 точки.

Арсенал – Уест Бромич    4:1

1:0    Уолкът 4
2:0    Уолкът 14
3:0    Уилшър 17
4:0    Уолкът 37
4:1    Маккоули 57

Арсенал: Оспина, Бейерин, Габриел, Мертезакер, Гибс, Коклен (69 Рамзи), Касорла, Уилшър (77 Окслейд-Чембърлейн), Йозил, Алексис, Уолкът (69 Жиру)
Уест Бромич: Майхил, Доусън, Маккоули, Олсон (51 Аничебе), Лескът, Флечър, Якоб (60 Якоб), Морисън, Макманамън (54 Гарднър), Брънт, Бераино