Арсенал спечели нов трофей преди старта на сезона, след като триумфира с трофея "Къмюнити Шийлд". Артилеристите надвиха Челси с 1:0 след гол на Алекс Окслед-Чембърлейн през първата част. Преди това те спечелиха две четиристранни надпревари.

Така най после Арсен Венгер успя да победи Жозе Моуриньо след 13 поредни мача. Трябва обаче да се уточни, че отличието се счита за неофициално. Реакцията на Специалния обаче, показваше разочарованието му.

Петер Чех се отличи с някои спасявания през второто полувреме и така започна да оправдава вложените в него средства.

Интересно е, че в края Жозе Моуриньо поздрави всички или почти всички играчи на Арсенал, като обърна демонстративно гръб на Арсен Венгер. Французинът обаче също нямаше намерение да му подаде ръка така или иначе.

За Арсенал Тио Уолкот водеше атаката, за сметка на Оливие Жиру. Моуриньо пък заложи на Лоик Реми, а Радамел Фалкао остана на пейката.

Срещата започна доста спокойно, като първият четвърт час показа, че двата тима има още какво да изчистят в играта си преди старта на сезона в Англия. Първият точен изстрел към една от двете врати дойде чак в 22-ата минута, когато Тио Уолкот, с глава не затрудни особено Тио Куртоа след центриране от фаул.

Две минути по-късно обаче, Артилеристите вече водеха в резултата. Тимът на Венгер проведе постепена атакастил, при която Тио Уолкот бе намерен свободен пред наказателното поле. Той подаде вдясно към Алекс Окслейд-Чембърлейн, който със страхотен финт се освободи и с удар по диагонала прати топката в обратния ъгъл на Куртоа.

Попадението внесе импулс в играта на Сините, които притиснаха опонента си. Рамирес пропусна двете най-чисти възможности до почивката, като трябва да  съжалява много за случилото се в 36-ата минута, когато от чиста позиция стреля над вратата с глава.

На почивката в игра за Челси се появи новото попълнение Радамел Фалкао, за когото това бе официален дебют за отбора, но колумбиецът не се запомни с нищо.

Шампионите бяха по-активни и в 61-ата минута техният лидер Еден Азар пропиля идеална възможност. Сеск Фабрегас го изведе на отлична позиция отдясно, но  белгиецът малко се поколеба при удара и Лоран Кошчелни го притисна и топката прелетя високо в аут.

Петр Чех блесна за първи път с екипа на Арсенал в 70-ата минута, когато по отличен начин отрази пряк свободен удар на Оскар. В ответната атака Артилеристите можеха да увеличат аванса си, ала Жиру засече неточно остро подаване към себе си, след като сам започна контраатаката.

До край шампионът наложи териториален превес, който обаче не донесе нищо повече. За сметка на това Арсенал можеше да реализира още веднъш 4 минути преди края.

Рамзи атакува отляво и спря пред наказателното поле, за да даде отличен пас за Касорла. Испанецът бе сам срещу Куртоа и опита твърде триков удар, който белгиецът спря с тяло. Отскочилата топка стигна до Рамзи пред дъгата, който шутира силно, а след рикошет в Иванович тя прелетя опасно близо покрай десния стълб.

Вкрая и Киърън Гибс излезе очи в очи срещу белгийския страж, който за пореден попречи крайния резултат да набъбне по-сериозно. Така или иначе обаче радостта бе в червено и бяло.