Арсенал удари с 1:0 Нюкасъл на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" и записа втора победа в първенството. С този успех "артилеристите" се изкачиха на второ място в класирането със седем точки преди останалите срещи от кръга.

От своя страна Нюкасъл регистрира втора загуба във Висшата лига и са с едва две спечелени точки в дъното на класирането. Победата на Арсенал донесе Фабрицио Колочини, който си набута автогол в 52-ата минута.

Трябва да се отбележи, че домакините играха в намален състав след 16-ата минута, когато червен картон получи Александър Митрович.

Така лондончани останаха непобедени в последните си 10 мача от Висшата лига срещу този потивник, като за тях отборът има записани 8 победи и 2 ремита.

Нюкасъл пък е успял да спечели само 3 от последните си 29 срещи с Арсенал на ниво Висша лига.

Срещата на "Сейнт Джеймсис Парк" започна с атаки и положения за Арсенал. В 6-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн се освободи от защитата на домакините, но се засуети и бе блокиран от играч на Нюкасъл.

Малко по-късно удар на Тио Уолкът бе спасен от Тим Крул. Тези две положения стреснаха домакините и те изнесоха играта в по-предни позиции, което им донесе и първата голова възможност, но Муса Сисоко стреля до гредата.

Така се стигна до 16-ата минута, когато Нюкасъл остана в намален състав, след като директен червен картон получи Александър Митрович. Тази ситуация даде още по-голамо самочувствие на гостите и те тотално нагънаха "свраките".

В 21-ата минута Алексис Санчес навърза отбраната на домакините, нахлу в наказателното поле, но там бе успешно блокиран. Малко по-късно отново Санчес имаше шанс за гол, но пропусна.

Това бяха силните минути на Арсенал, но "артилеристите" така и не успяваха да опънат противниковата мрежа. До края на полувремето момчетата на Арсен Венгер натискаха, но без какъвто и да било резултат.

Арсенал поведе в резултата още в началото на второто полувреме. Това стана в 52-ата минута, когато Фабрицио Колочини си заби ефектен автогол и така артилеристите дръпнаха с 1:0.

Последва ново положение за гостите, но Алексис Санчес стреля до гредата. След час игра Санти Казорла навърза защитата на домакините, но прати топката в аут.

В тези минути Арсенал изцяло доминираше и не даваше никакъв шанс на домакините, които нямаха идея как да стигнат до някакво сериозно положение.

В 72-ата минута Оливие Жиру стреля мощно, но в аут, а пет минути по-късно отново Жиру не успя да вкара. До края Арсенал контролираше играта, задържа този резултат и заслужено си взе победата.

Нюкасъл - Арсенал 0:1

Фабрицио Колочини (52 - автогол)

Нюкасъл: Тим Крул, Дарил Янмаат, Чансел Мбемба, Фабрицио Колочини, Масадио Хайдара, Джак Колбак, Върнън Анита, Муса Сисоко, Джорджиньо Вийналдум, Флориан Товен, Александър Митрович

Арсенал: Петър Чех, Хектор Белерин, Габриел Паулища, Лоран Косчелни, Начо Монреал, Санти Казорла, Франсис Коклен, Алекс Окслейд-Чембърлейн, Аарън Рамзи, Алексис Санчес, Тио Уолкът