Арсенал записа убедителна и хубава победа срещу Уотфорд с 4:0, регистрирайки втори пореден успех във Висшата лига.

Така Артилеристите си върнаха за отпадането от съперника за ФА Къп, като увеличиха актива си на 58 точки, като имат и мач по-малко и остават на 3-о място.

Хората на Арсен Венгер доминираха през цялото време, като още до почивката вкараха два гола, а и като цяло можеха да отбележат още. Гостите бяха далеч от предишното си представяне на „Емиратс” и с 37 точки са 14-и.

В състава на Арсенал нямаше промени от двубоя срещу Евертън, което означаваше, че Алекс Айоби и Дани Уелбек стартира в атака, подкрепени от Месут Йозил и Алексис Санчес. Възстановеният Петр Чех все пак остана на пейката.

За Уотфорд Кике Санчес Флорес пусна сред титулярите Бен Уотсън, Себастиан Прьодл и Алмен Абди на местата на Бритос, Бехрами и Хурадо.

Началото бе отлично за домакините, които поведоха още в 5-ата минута. Айоби центрира към Алексис Санчес към далечната греда, чилиецът стреля с глава, а след като Гомес отрази първия му удар, нямаше проблеми да вкара при добавката. Това бе първият му гол на „Емиратс” от октомври.

Попадението вдъхнови Артилеристите, които установиха контрол върху събитията. Уелбек стреля слабо при една ситуация, когато можеше и да подаде. Феновете пък почетоха бившия играч на отбора Дейвид Рокасъл, починал през тази седмица преди 15 години.

Последва удар на Айоби от малък ъгъл, който бе избит от Гомес. Опит на Уелбек пък бе отклонен в корнер. Стършелите бяха притиснати и не можеха да направят нищо, като изглеждаше само въпрос на време да паднат още голове.

Вторият от тях дойде в 38-ата минута след хубава атака. Коклен намери Санчес отдясно, а чилиецът изведе Айоби, който преодоля без да се колебае Гомес, разписвайки се във втори пореден двубой.

Скоро след паузата домакините отново вкараха. Ектор Бейерин комбинира със Санчес включвайки се напред, след което Ниом опита да избие, но пратика топката в краката на защитника, чийто удар се отби в Уотсън и заблуди Гомес за 3:0.

Последва греда за Айоби, а след това и Йозил пропусна отблизо. В 57-ата минута гостите отговориха и почти върнаха едно попадение, след като Дийни отклони към Прьодл с глава, но ударът на защитника бе избит от Начо Монреал пред голлинията.
Минути след това Давид Оспина отрази удар на Трой Дийни, а в минутите до края Гедиура стреля близо до вратата, след което Аня реши да подава на Дийни, вместо да стреля от 6-7 метра и възможността бе пропусната.

В 90-ата минута резервите Кембъл и Уолкот изработиха последния гол. Първият проби отляво и подаде пред вратата, където Тио засече и отбеляза.

Арсенал – Уотфорд    4:0

1:0    Санчес 5
2:0    Айоби 38
3:0    Бейерин 48
4:0    Уолкот 90

АРСЕНАЛ: Оспина, Бейерин, Габриел, Кошчелни, Монреал, Коклен, Елнени, Айоби (74 Уолкот), Йозил, Санчес (79 Кембъл), Уелбек (69 Жиру)
УОТФОРД: Гомес, Ниом, Прьодл, Каткарт, Аке, Капу (41 Аня), Уотсън, Суарес, Абди (70 Гедиура), Дийни, Игало