Арсенал записа нова победа на сметката си, след като в среща от 37-ия кръг на Висшата лига постигна успех с 4:1 при визитата си на Стоук Сити насред "Bet365 Стейдиъм".

Водените от Арсен Венгер гости бяха по-добрия тим на терена и съвсем заслужено стигнаха до трите точки, а след победата си тимът има 69 пункта и е само на точка зад четвъртия Ливърпул.

Така на практика може да се каже, че интригата относно това дали "артилеристите" ще пробият в топ 4 отново е жива.

Жиру откри в 42-ата минута и даде аванс на гостите, а Йозил удвои в 55-ата минута.

Домакините стигнаха до почетен гол чрез Крауч в 66-ата минута. Попадението му обаче бе с ръка и не трябваше да бъде признавано.

В 76-ата минута контузеният Алексис Санчес уби интригата в мача, а Жиру оформи крайния резултат в 80-ата минута.

Срещата започна с добро темпо и постепенно гостите опитваха да поемат инициативата още от първата минута.

В 9-ата минута се наложи Бътланд да прави страхотно спасяване след силен удар на Холдинг и в крайна сметка изчисти топката над напречната греда.

В 17-ата минута Монреал засече с глава центриране на Бейерин, но ударът му срещна гредата.

Десетина минути след това Арнаутович пробва късмета си от фаул, но ударът му премина над напречната греда, макар че бе доста близо до крайната цел - попадението.

В 42-ата минута Жиру стигна до попадение и даде аванс на своя тим.

Бейерин успя да го намери сам в малкото наказателно поле и французинът вкара без проблеми в опразнената врата.

Второто полувреме започна с добро темпо и в 55-ата минута Йозил удвои аванса на гостуващия тим.

Toй бе изведен с феноменален пас от Санчес зад гърба на отбраната и с лекота довкара топката в далечния ъгъл.

След двата гола преднина домакините се поотпуснаха и това даде възможност на техния противник да направи няколко добри атаки.

В 67-ата минута Крауч намали, макар че голът му не трябваше да бъде зачитан, след като засече едно центриране с ръка в наказателното поле и вкара гол "Ала Марадона".

В 76-ата минута контузеният Алексис Санчес навлезе в наказателното поле и със силен удар по земя прати топката в далечния ъгъл, а това бе и последното му отиграване в мача. Така той увеличи аванса на тима си и уби интригата.

Четири минути след това Жиру бе намерен от резервата Рамзи в малкото наказателно поле и оформи крайния резултат.

Стоук - Арсенал 1:4