Арсенал надви Байерн Мюнхен след дузпи в среща от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, която се игра пред претъпкан стадион в китайския град Шанхай.

Мачът завърши 1:1 в редовното време, като в крайна сметка се стигна до 11-метрови удари и след 3:2 при тях "артилеристите" успяха да се справят със своя противник.

Новото колумбийско попълнение на баварците Хамес Родригес излезе като титуляр в сблъсъка и изигра много силен мач, докато за лондончани на върха на атаката също бе нов футболист - Александре Лаказет.

В 8-ата минута германците получиха доста пресилена дузпа, след като Бернат падна в наказателното поле, а зад топката застана Левандовски, който бе безкомпромисен при изпълнението си.

През следващите минути темпото на игра бе доста високо, като и двата тима създадоха интересни положения за гол, а в 32-ата минута Лаказет можеше да изравни, но пропусна сам срещу вратаря.

Чех успя да отрази и удар на Хамес, който също излезе сам срещу него, но десетина минути след това.

Малко след почивката стражът на лондончани отново трябваше да отразява удар на Хамес, а в минутите до края и двата тима създадоха добри атаки от които обаче не паднаха попадения.

Все пак обаче в 93-ата минута Иуоби изравни, след като засече една топка с глава. Последваха изпълнения на дузпи. Баварците пропуснаха цели три от петте си дузпи, като неточни бяха Дейвид Алаба, Ренато Санчес и Хуан Бернат. Елнени изпусна, а точни за лондончани бяха Рамзи, Начо Монреал и Иуоби.

БАЙЕРН - АРСЕНАЛ 1:1 (2:3 при дузпите, общ резултат 3:4)
1:0 Левандовски (9 - дузпа)
1:1 Иуоби (90+3)