Стоук Сити изненада Арсенал, като надви хората на Арсен Венгер с 1:0 в мач 2-ия кръг на Висшата лига.

Новото попълнение Хесе Родригес се превърна в герой, след като реализира единствения гол в началото на второто полувреме.

Попадение на Лаказет бе отменено заради спорна засада и така лондончани допуснаха първата си загуба за сезона, като остават с 3 точки. С толкова вече са и Грънчарите, които тръгнаха със загуба на старта.

Арсен Венгер направи 2 промени от победата над Лестър, като Мустафи и Рамзи се появиха на местата на Холдинг и Елнени. За домакините дебют направи взетия под наем от ПСЖ Хесе Родригес, а и Чупо-Мотинг стартира. Боян Къркич и Саидо Бераино започнаха на пейката.

Грънчарите обаче първи застрашиха вратата на съперника, след като в 4-ата минута Хесе бе спрян от Чех след пас на Флечър. Лондончани владееха инициативата и контролираха топката, но без  да стигат до кой знае какви положения.

В 17-ата минута Рамзи стреля, но без да затрудни Бътланд. Малко след това обаче, стражът бе тестван от Уелбек, който бе изведен зад защитата, но отново се справи. Чупо-Мотинг пък пропусна за домакините намерен в наказателното поле. Лошата новина за Стоук бе контузията на Джердан Шакири, заради която бе заменен в средата на първата част.

В 28-ата минута Йозил намери Рамзи на далечната греда, чийто удар обаче бе отразен отново от Бътланд. Стоук отговори с неточен удар на Шоукрос над вратата, а въпреки усилията си Артилеристите не успяха да затруднят Бътланд в следващите минути и паузата сякаш логично дойде при 0:0.

Веднага след нея обаче ситуацията се промени, тъй като Стоук вкара. Бераино получи свободно пространство отляво, пусна топката към пресичащия Хесе, който стреля от движение покрай Чех, за да ознаменува по страхотен начин дебюта си във Висшата лига.

Арсенал опита да отговори и Уелбек не успя да намери топката добри при опит да играе с глава, а след тона Рамзи стреля в рацете на Бътланд от добра позиция. Веднага след това Стоук бе близо до нов гол, но Чех спаси удара на Бераино.

Гостите продължиха да владеят топката и да се стремят да изравнят, а Венгер пусна и жокера Жиру, който с първото си дококване изведе Уелбек, но Бътланд внимаваше. Фалцов изстрел на Йозил премина много близо до целта в 70-ата минута.

В 73-ата минута Арсенал вкара чрез Лаказет, но попадението бе отменено заради много спорна засада, каквато може ли нямаше. В следващите минути Стоук се защитаваше добре и не позволи сериони ситуации пред вратата си. Едва в самия край Жиру стреля с глана, но покрай целта и така Арсенал загуби.

Стоук – Арсенал 1:0

1:0 Хесе 47

Стоук Сити: Бътланд, Камерън, Зума, Шоукрос, Питерс (89 Мартинс Инди), Флечър, Алън, Шакири (25 Бераино), Диуф, Хесе (71 Собхи), Чупо-Мотинг
Арсенал: Чех, Мустафи, Монреал, Колашинац (66 Жиру), Бейерин, Джака (79 Айоби), Рамзи, Окслейд-Чембърлейн, Йозил, Уелбек, Лаказет (78 Уолкот)