Арсенал прекъсна серията си от три поредни ремита срещу Тотнъм на "Емиратс" и постигна ценна победа с 2:0 над лондонския си противник.

Това стана в среща от 12-ия кръг на Висшата лига, която се игра на стадиона на "артилеристите".

След този успех отборът на Арсен Венгер прекъсна серията си от два мача без победа, след като загуби от Манчестър Сити и се издъни и срещу Цървена звезда с ремито на свой терен.

Мустафи откри за домакините в 36-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Санчес в 41-ата.

След този мач Арсенал е 5-и с 22 точки, докато Спърс е 3-и с точка повече.

Срещата започна силно за домакините и те имаха страхотен шанс да стигнат до гол още в 5-ата минута.

Лаказет отправи удар от добра позиция, който обаче премина над напречната греда.

Четвърт час по-късно пред французина се откри нов шанс, след като не успя да засече една перфектно центрирана от Бейерин в наказателното поле топка, но в случая бе притиснат от двама играчи на противника.

През следващите минути домакините продължиха с по-активната си игра и се наложи Дайър да се намесва решително, като изчисти едно подаване на Йозил.

Все пак и Тотнъм показа зъби, като в 33-ата минута Ериксен отправи силен удар, който облиза страничната греда.

В 36-ата минута Арсенал стигна до аванс, като Йозил центрира от фаул, а Мустафи засече топката с глава и тя се удари в страничната греда, и след това везе във вратата.

Точно пет минути след това и Санчес се разписа. Лаказет го намери с ниско центриране в наказателното поле. Първото докосване на чилиеца не бе добро, но той догони кълбото и от близка дистанция реализира.

Второто полувреме започна отново с добро темпо и в 57-ата минута Кейн бе на косъм да намали резултата.

Само обаче перфектната намеса на Монреал, който попречи на нападателя да вкара, предотврати попадение от близка дистанция.

През следващите минути битката се пренесе на средата на терена и головите опасности липсваха.

В 71-ата минута Йозил комбинира със Санчес и чилиецът бе на косъм да вкара от близка дистанция, но така и не успя да се справи с Лорис.

Четири минути след това Почетино замени двете си звезди - Кейн и Али, които бяха много слаби от началото на мача и като цяло разочароваха.

В 81-ата минута Чех направи отлично спасяване след удар с глава на Дайър, а до самия край повече голове така и нямаше.

АРСЕНАЛ - ТОТНЪМ 2:0
1:0 Мустафи 36
2:0 Санчес 41

АРСЕНАЛ: Чех, Монреал, Кошчелни, Мустафи, Колашинац, Бейерин, Йозил, Рамзи, Джака, Санчес, Лаказет

ТОТНЪМ: Лорис, Вертонген, Трипиър, Дейвис, Санчес, Дембеле (62 - Уинкс), Сисоко, Ериксен, Али (75 - Сон), Дайър, Кейн (75 - Йоренте)