Арсенал победи БАТЕ Борисов с 6:0 в двубой от Група "Н" на Лига Европа, игран на стадион "Емирейтс".

Категоричният резултат в полза на "артилеристите" уби амбициите на гостите от Беларус да се класират за финалите на турнира. В другия двубой от групата Цървена звезда победи Кьолн с 1:0 и сърбският тим ще играе напролет в Лига Европа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tAMzxCrf30U" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Домакините започнаха двубоя доста агресивно, като още в 3-ата минута Мохамед Елнени можеше да открие резулата, но ударът му от границата на наказателното поле срещна гредата.

Все пак ранният гол бе налице в 11-ата минута. Топката попадна в близост до Матийо Дебюши и защитникът я нацели страхотно по диагонала. Кълбото попадна във вътрешната страна на лявата греда, правейки резултата 1:0.

В 22-ата минута Дани Уелбек демонстрира прекрасна техника и бе близо до гола. Нападателят  получи хубаво подаване дълбоко в наказателното поле и стреля към вратата, но стражът Денис Шербитски се намеси по прекрасен начин.

Атаките към вратата на БАТЕ не спираха, като Тио Уолкът на няколко пъти пропусна да се разпише. Все пак след многоборойните опити нападателят успя да отбележи в 37-ата минута. Уолкът беше на точното място в точното време и овладя отбита топка в наказателното поле, пращайки кълбото във вратата на Шербитски.

В 43-ата минута Джак Уилшър препарира вратаря на гостите. Халфът пое хитро подаване и стреля с левия крак неспасяемо без каквото и да е колебание в десния ъгъл. Така футболистите на Арсенал се прибраха в съблекалните след края на първото полувреме с 3 гола преднина.

През втората част наказателната акция на "артилеристите" продължи. В 51-ата минута Денис Поляков си отбеляза автогол. Защитникът се опита да пресече подаване, но прати топката в собствената си врата и направи резултата 4:0.

В 58-ата минута Дани Уелбек отново притесни защитата на БАТЕ и излезе очи в очи с вратаря, изстрелвайки топката към вратата. Шербитски обаче внимаваше и направи лесно спасяване.

В 63-ата минута Арсенал получи правото да изпълни дузпа. Неманя Милунович събори Уелбек на тревата и съдията Роберт Шьоргенхофер посочи бялата точка. Оливие Жиру се разписа от дузпата, въпреки, че се наложи да повтори наказателния удар.

В 75-ата минута резултатът стана 6:0. Страхотно взаимодействие между Мохамед Елнени и Джак Уилшър даде възможност на първия чиста позиция на границата на наказателното поле. Египтянинът не разочарова и прати топката във вратата с красив фалцов удар.

С всяка изминала минута футболистите на мениджъра Арсен Венгер постепенно намалиха оборотите и до ново попадение в двубоя така и не се стигна.

Арсенал - БАТЕ 6:0

Голмайстори: Матийо Дебюши (11), Тио Уолкът (37), Джак Уилшър (43), Денис Поляков (51 а.г.), Оливие Жиру (64), Мохамед Елнени (75)

Арсенал: Оспина, Дебюши, Чембърс, Холдинг, Мейтланд-Найлс, Коклен, Елнени (Уилък 77'), Уилшър, Уолкът (Нелсън 71'), Уелбек (Нкетия 77'), Жиру

Мениджър: Арсен Венгер

БАТЕ: Шербитски, Риос, Поляков, Милунович, Володко, Березкин, Драгун, Гордейчук, Иванич (Яблонски 77'), Стасевич (Туоминен 69')

Треньор: Александър Йермакович