Атлетико Мадрид не допусна грешна стъпка и победи Райо Валекано с 4:2 като гост в двубой от 21-ия кръг на Примера дивисион. С успеха Дюшекчиите запазиха аванса си от точка пред градския съперник Реал, като вече имат 54.

Хората на Диего Симеоне откриха резултата още в 9-ата минута, когато Давид Вия принуди Баена да загуби топката, а след това получи асистенция от Диего Коста и вкара.

Само 3 минути след това домакините получиха дузпа, след като Манкийо събори Буено, но Тибо Куртоа спаси удара на Виера.

В 31-ата минута Арда Туран удвои преднината, а след това гостите изтръпнаха, след като Коста се хвана за коляното, но се оказа, че може да продължи. Виера върна интригата в 41-ата минута след хубава комбинация, но малко преди почивката Арда вкара втория си гол, оставен непокрит на далечната греда.

През второто полувреме до обрат не се стигна. Саул си вкара автогол, отклонявайки в собствената си врата подаване на Филипе Луис, а малко след това Ларивей направи поражението на Райо по-почетно. След загубата Пчеличките останаха предпоследни само с 16 точки и са застрашени от изпадане.