Атлетико Мадрид победи с 4:3 след изпълнение на дузпи Сан Хосе Ърткуейкс и спечели трофея Копа Еуроамерикана. В редовното време испанският шампион и отборът от САЩ завършиха наравно 0:0.

Атлетико беше беше голяма част от титулярите си, които са в почивка след края на Мондиал 2014. В редовното време играта беше равностойна, като и двата тима пропуснаха възможности да реализират гол.

В 40-ата минута "дюшекчиите" имаха шанс да открият резултата от дузпа, но Раул Гарсия беше неточен от бялата точка, информира БТА.

При изпълнението на 11-метровите удари след края на редовното време играчите на испанския отбор бяха по-концентрирани и заслужено спечелиха. Следващата контролна среща на Атлетико Мадрид е в Мексико срещу местния Америка.