Атлетико Мадрид постигна хубава победа с 5:1 при гостуването си на Волфсбург в контролен мач преди новия сезон.

Испанският шампион не остави съмнение в превъзходството си и показа, че и през следващата кампания има амбиции да играе сериозна роля в първенството.

Халфът Раул Гарсия отново демонстрира, че е много полезен на състава, като откри в 13-ата минута, след като засече с глава центринане от корнер на Габи.

До почивката действията се развиваха равностойно, като и домакините имаха своите положения, но ги пропуснаха. След паузата Дюшекчиите действаха изключително ефективно.

В 54-ата минута Раул Гарсия удвои преднината на отбора си след хубав пас на Коке, а 8 минути след това Марио Манджукич вкара дузпа, която сам спечели.

Налдо върна едно попадение за Вълците с удар от фаул, но почти веднага след подновяването на играта Коке, направи 4:1 след страхотен пробив. Крайният резултат оформи резервата Ектор, след хубав пас на записалия 33 минути игра Антоан Гризман.