Атлетико Мадрид зае второто място във временното класиране на испанското първенство по футбол, след като победи с 1:0 Реал Бетис в мач от 12-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Атлетико е с актив от 26 точки и води с две пред отбора на Рафаел Бенитес, който загуби с 0:4 от Барселона в "класикото" на испанския футбол.

Атлетико откри резултата още в седмата минута на срещата, като това се оказа и единственото попадение за 90-те минути, въпреки доминацията на гостите.

Яник Караско открадна топката от последния в защитата на Бетис - Шави Торес, а тя попадна в краката на Фернандо Торес.

Юношата на Атлетико стреля и вратарят Адан спаси, но топката се върна в краката на Коке и той вкара за 1:0, останал на празна врата.

Бетис остана на 12-о място в класирането с актив от 15 точки, равен по точки с градския съперник Севиля.