Пловдивският Ботев се върна в битката за "А" група, след като по-рано днес успя да победи Нефтохимик с 2:0 в мач от Източната "Б" група.

Успехът бе втори под ръководството на новия треньор Коце Видолов, който замени на поста уволнения преди две седмици Милен Радуканов.

Двубоят започна равностойно. През първото полувреме голови положения почти липсваха.

Сокато не дойде краят на полувремето. Пет минути преди почивката Ботев откри. След центриране от ляво Деян Христов прати топката в мрежата на Павел Станев.

Секунди преди съдията да прати двата отбора за 15-минутна почивка, "канарчетата" удвоиха.

Капитанът Александър Александров-Кривия, който не играеше по времето на Радуканов, овладя топката в наказателното поле на гостите, финтира бранител на Нефтохимик и вкара за 2:0.

Голмайсторът Александров напусна принудително терена в 55 минута заради контузия. Мариян Огнянов го замени.

Деян Христов можеше да отбележи и трети гол за своя отбор в края на второто полувреме, но пропиля изгодното положение.

Днес всичките преки конкуренти на Ботев в битката за "А" група не успяха да спечелят своите срещи.

Черноморец Поморие и Любимец загубиха своите срещи. Етър записа реми срещу Добруджа в Добрич.