Дунав (Русе) разгроми гостуващия Лудогорец 2 (Разград) с 4:1 и оглави класирането след 16-я кръг на първенството на Б-футболна група.

Домакините започнаха много силно мача и още в третата минута поведоха в резултата с гол на Юлиан Ненов. Шест минути по-късно русенският тим удвои преднината след точен изстрел на Михаил Милчев в долния десен ъгъл на вратата на Георги Аргилашки.

Резултатът стана класически в 16-ата минута, а попадението отбеляза Мартин Ковачев. Дунав продължи със силната игра и четвъртият гол не закъсня. Той бе дело на капитана на отбора Диян Димов в 29-ата минута.

В 36-ата минута Лудогорец-2 успя да намали на 1:4 с гол на Преслав Петров. Така завърши и първата част. През второто полувреме отборът на Дунав бе отново по-активен на терена, но до нов гол не се стигна. Така мачът завърши при резултат 4:1.