Барселона преотстъпи младия си защитник Андреу Фонтас на Майорка до края на сезона.

Целта е футболистът да играе редовно, след като през януари получи тежка травма на дясното коляно и се възстановяваше няколко месеца, като пропусна втората половина от миналата кампания.

Така или иначе обаче Фонтас не попадаше сериозно в плановете нито на Пеп Гуардиола, при когото дебютира в първия състав през 2009-а, нито сега на новия треньор Тито Виланова.

“За мен това е възможност, която посрещам с ентусиазъм и желание. Много се радвам, че съм тук, след като в Барселона ми бе трудна да играя, особено след контузията ми” заяви на официалното си представяне Фонтас, който ще играе с №24.

“Мога да играя в центъра на защитата, но и в лявата част на отбраната и се надявам, че където и да бъда използван ще бъда полезен на състава” добави бранителят.

Той има договор с каталунците до лятото на 2015-а година, така че поне засега клубът явно не смята да го продава. Възможно в Майорка да пристиген и друг играч на Барса – Джонатан дос Сантос и той също да трупа игрово време, след като е на път да преодолее сериозна травма.