Барселона победи Селта с 3:0 в двубой от 11-ия кръг на испанската Ла лига, който се игра на стадион "Балаидос".

Много силен мач изигра Сеск Фабрегас, записал дейно участие във всички попадения. Каталунците откриха резултата в началото на срещата, когато Алексис Санчес записа добавка след спасения шут на Фабрегас.

Именно Сеск нацели гредата веднага след почивката, но след получения рикошет в тялото на стража на Селта, топката влетя във вратата на домакините. Малко по-късно Фабрегас се разписа по диагонала отляво, след пас на Меси.

След победата "блаугранас" събраха 31 точки и се отдалечиха на върха от своите преследвачи, докато Селта е 16-ти, с девет пункта на сметката си.

Домакините показаха още от самото начало, че нямат намерение да се бранят. Уго Майо отправи силен изстрел извън наказателното поле, но топката профуча покрай вратата на гостите.

Лионел Меси финтира защитата на Селта със страхотен индивидуален пробив, след което аржентинецът се строполи в наказателното поле на противника след борба за топката.

Реферът даде знак играта да продължи, но секунди след това каталунците откриха резултата. Фабрегас открадна топката и нахлу в наказателното поле, шутирайки ниско по земята. Вратарят на Селта Йоел изби, но около границата на малкия пеналт Алексис се отличи с добавка, пращайки кълбото в мрежата.

Малко след това чилийският национал отново изправи на нокти привържениците на домакините, засичайки с глава на далечната греда, но вратарят на "небесно-сините" успя да отрази с крак. В средата на първото полувреме диагонален изстрел на Меси бе блокиран в корнер.

Селта все пак отговори след временния натиск на гостуващия отбор и Чарлс пробва релфекса на Виктор Валдес с плътен удар отдясно, но стражът успя да улови. На отсрещната врата Меси развинти защитата, но шутира покрай лявата греда.

После отново дойде ред на домакините да застрашат вратата на Владес. Този път Рафиня се оказа най-съобразителен, отне топката пред дъгата и отправи топовен изстрел с левачката, но кълбото профуча на педя покрай дясната греда. Минута след това Валдес улови нов удар с левия крак на Рафиня.

Бе изминал един час игра, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите Нолито вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради спорно нарушение срещу Виктор Валдес в нападение. Преди паузата удари на Обина и Лопес бяха спасени.

След подновяването на играта Барса нанесе моментален втори удар. Сеск Фабрегас получи подаване около дъгата и веднага стреля с десния крак. Топката се отби в напречната греда и влетя във вратата след рикошет в тялото на стража Йоел.

Селта все пак погледна в предни позиции и Чарлс отпави точен, но слаб удар, който не затрудни с нищо Валдес.

В 54-тата минута Барса стигна и да трети гол. Лео Меси получи около центъра на терена, напредна и чукна вляво към Сеск Фабрегас. Той навлезе в наказателното поле и реализира с точен удар с левия крак по диагонала. Минута след това Йоел отрази удар от движение на Меси.

В средата на втората част домакините имаха добра възможност да намалят резултата, но изстрелът на Нолито от пряк свободен удар намери напречната греда.

Четвърт час преди края на редовното време Педро се отскубна отляво и когато мнозина очакваха той да потърси подаване, острието на Барса стреля мощно, като топката облиза страничната греда. После Йоел спаси плътен удар на Меси.

В 81-та минута Меси получи отдясно и вместо да подаде към напълно свободния отляво Педро, аржентинската суперзвезда се полакоми и реши да завърши сам. Йоел обаче успя да спаси насочения към долния му десен ъгъл шут.

Малко след това младокът мина се озова сам срещу Виктор Валдес, но вместо да го матира, футболистът на домакините отправи топката право в тялото на стража, успял да спаси. На отсрещната врата резервата Тейо намери мрежата, но от външната й страна.

Селта - Барселона 0:3

0:1  Алексис Санчес - 9'

0:2 Йоел - 48', автогол

0:3  Сеск Фабрегас - 54'

Селта: Йоел, Фонтас, Кабрал, Майо, Ортенече (Тони - 56'), Лопес, Обина, Фернандес (Мина - 59'), Рафиня, Нолито (Орелана - 68'), Чарлс

Барселона: Валдес, Бартра, Пуйол, Алвеш, Адриано (Монтоя - 31'), Сонг, Бускетс, Фабрегас (Иниеста - 70'), Педро, Меси, Алексис (Тейо - 83')