Барселона допусна изненадваща загуба с 0:1 срещу опашкаря Реал Валядолид в мач от 27-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Хосе Зория".

Единственият гол в мача падна в началото на първото полувреме, когато домакините имаха късмет след серия от рикошети и Фаусто Роси простреля Валдес.

Каталунците изиграха изключително слаб мач и напълно заслужено допуснаха поражение. От силната им игра нямаше помен и за цял мач те създадоха само две половинчати положения, които обаче бяха пропуснати от Меси и Неймар.

Известно оправдание за Барса бе това, че половината от играчите им се върнаха невъзстановени от мачовете на националните си отбори, а за капак на това липсваше Андрес Иниеста, който има лични проблеми.

След поражението тимът на Тата Мартино пропусна възможността да изпревари Реал Мадрид на върха на класирането, а ако утре белите спечелят своя мач, вече ще имат 4 точки аванс пред вечния си съперник.

Първи домакините стигнаха до удар към вратата, когато в 5-та минута Хави Гера стреля от малък ъгъл, но не затрудни особено Валдес.

Барса отговори с остра атака на Лео Меси в 10-та минута, която завърши с точен удар в очертанията на вратата, но топката бе близо до вратаря и той спаси.

В 17-та минута малко изненадващо домакините откриха резултата, макар и с голяма доза шанс. Няколко удара извън наказателното поле рикошираха в играчи на Барса и накрая топката стигна до непокрития в наказателното поле Фаусто Роси, който от непосредствена близост опъна мрежата със силен удар.

Барса изглеждаше объркана и играта на каталунците не вървеше. След гола те така и не можаха да наложат някакъв сериозен натиск.

В 28-та минута домакините имаха удобна възможност да удвоят резултата от пряк свободен удар точно пред наказателното поле, но Фаусто Роси стреля лошо над вратата.

Три минути по-късно и Барса спечели пряк свободен удар на добра позиция пред пеналта. Меси успя да намери очертанията на вратата, но ударът бе лек и вратарят лесно спаси.

Малко след това обаче аржентинецът действа далеч по-остро и подмина няколко съперника пред наказателното поле,след това стреля остро, но в ръцете на стража. След него и Фабрегас нанесе силен удар, но от още по-голяма дистанция и нямаше как да изненада Мариньо.

Барса имаше много добра възможност да изравни само две минути след почивката. Тогава Лео Меси надбяга последния защитник за спорна топка и навлезе в наказателното поле, но с по-слабия си десен крак от странична позиция не можа да преодолее вратаря.

Последва същата игра като от първото полувреме и каталунците се затрудняваха в намиране на пролуки в отбраната на Валядолид.

В 57-та минута Неймар обаче имаше отлична възможност, след като Меси само закачи пас на Фабрегас и така неволно изведе бразилеца на чиста позиция в наказателното поле, но той стреля безобразно над вратата.

Тата Мартино опита да промени нещо със серия от офанзивни смени, но въпреки това ситуацията на терена остана същата и в атаките на гостите нямаше никаква острота.

В 82-та минута Барса имаше възможност от пряк свободен удар пред наказателното поле и Меси завъртя топката покрай стената, но отново както през първото полувреме ударът не бе много силен и вратарят спаси.

Минута по-късно Валядолид можеше да вкара втори гол. Рама надбяга Масчерано по крилото и навлезе в наказателното поле, след това поднесе към Оскар, но той от 7-8 метра засече над вратата.

Валядолид - Барселона 1:0

1:0 Роси 17

Валядолид: Мариньо, Рукавина, Митрович, Руеда, Валиенте (59 Састре), Пеня, Роси, Рубио, Бергдих (72 Рама), Хави Гера, Манучо (66 Оскар)

Барселона: Валдес, Адриано, Пике (72 Сержи Роберто), Масчерано, Алвеш, Бускетс, Шави, Фабрегас (61 Алексис), Неймар (73 Тейо), Педро, Меси