Барселона спечели минимална победа с 1:0 срещу Апоел на старта на Шампионската Лига, в мач на своя "Ноу Камп".

Единствения гол в мача вкара Жерард Пике в средата на първото полувреме, вкарвайки с глава след центриране от корнер.

До края каталунците имаха контрол над мача, но пропуснаха да решат нещата с втори гол.

Това обаче не се оказа фатално и Барса започна в турнира с успех.

Треньорът на домакините Луис Енрике бе направил цели 9 промени спрямо състава, който победи с 2:0 Атлетик Билбао през уикенда. Вратарят Марк-Андре Тер Стеген записа дебют с фланелката на Барса, младокът Серхи Сампер също направи дебют като титуляр, а Шави започна първия си мач за сезона.

Очаквано домакините наложиха преимущество от началото на мача, като кипърския тим се защитаваше плътно отзад. Първото положение за Барса бе в 12-та минута, когато Лео Меси стреля от фаул, но Пардо спаси. Малко след това пък Неймар стреля неточно.

В 28-та минута Барса откри резултата. Меси центрира от фаул пред вратата и там Жерард Пике надскочи всички и с глава забоде остро в мрежата.

Малко преди почивката каталунците имаха отлична възможност за нов гол. Меси изведе Неймар отляво в наказателното поле и бразилецът хитро върна обратно назад към съотборника си. Меси стреля силно от десетина метра, но Пардо направи решително спасяване.

През второто полувреме нещата продължиха по същия начин - Барселона доминираше, а гостите се отбраняваха. Гол на Мунир бе правилно отменен заради засада. Младокът имаше и добра проява в наказателното поле, при която финтира защитник, но след това се забави да поднесе назад.

Влезлият на негово място Сандро нанесе опасен удар покрай гредата. Неймар пък имаше отлична възможност, след като получи дълъг пас на втората греда, но буквално не успя да уцели топката.

В 90-та минута Меси бе близо до гола, затичвайки се към отбита топка пред вратата, но защитник предвидливо се хвърли точно пред него и ударът на аржентинеца срещна тялото му.

В ответната атака пък далечен изстрел на Мендука с мъка бе избит от Тер Стеген в корнер.

Барселона - Апоел 1:0

1:0 Пике 28

Барселона: Тер Стеген, Алвеш, Бартра, Пике, Адриано, Шави (60 Иниеста), Сампер, Сержи Роберто (79 Рафиня), Мунир (69 Сандро), Меси, Неймар

АПОЕЛ: Урко Пардо, Андониадес, Марио Сержио, Аморин, Карлао, Мораиш, Винициус, Гомес (61 Мандука), Алонефтис, Де Винсенти (79 Хараламбидес), Шеридан (75 Джебур)