Барселона надигра Елче без особени проблеми с 6:0 като гост в среща от 20-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион "Мартинес Валеро".

Каталунците изиграха посредствено първо полувреме, но все пак откриха резултата чрез Жерард Пике десетина минути преди паузата. Защитникът си пое на гърди и разстреля вратаря от удобна позиция.

Десетина минути след почивката Барса удвои преднината си чрез Лионел Меси, който реализира отсъдената за нарушение срещу Неймар дузпа. Малко по-късно Фажир получи втори жълт картон и бе изгонен.

В рамките на две минути Неймар отказа домакините с два гола, а с две асистенции са отличи Меси, който вкара втория си гол в мача две минути преди края на мача. В добавеното време Педро се разписа след пас на Неймар.

Барса събра 47 пункта и се доближи на точка от лидера Реал, който обаче има мач по-малко. Елче е над чертата със 17 точки.

Двата тима започнаха изключително предпазливо. Каталунците разиграваха по-често с топката, но така и не успяваха да стигнат до добри позиции. Рафиня се опита да намери Меси с прехвърлящо подаване, но без успех.

Малко преди да измине четвърт час от началния съдийски сигнал се стигна до първия удар към една от двете врати. "Блаугранас" изпълниха фаул отдясно и топката бе разтеглена към Жорди Алба вляво. Той стреля директно от въздуха, но над напречната греда.

В средата на първата част Лионел Меси бе спънат леко вдясно от вратата на домакините. Той застана зад топката и стреля много добре над стената, но не успя да уцели вратата.

Последваха много силни минути за Елче, в които пропуск направи Джонатас, а Браво спаси два последователни шута на Фажир. При втория си опит Фажир отправи прецизен изстрел от фаул, но чилиецът внимаваше.

В 34-тата минута Меси центрира много добре към далечната греда, където Неймар се опита да засече топката от движение, но не успя да отправи удар пред погледа на Педро.

Само няколко секунди след това Барса все пак откри резултата. След изпълнение на Шави от фаул Жерард Пике изскочи зад защитата, спря си на гърди и простреля Титон без особени проблеми.

След почивката Неймар не успя да стигне до топката след пас отляво, но малко след това бе съборен от Пелегрин в пеналта и реферът посочи бялата точка. Меси застана зад топката и реализира много спокойно в долния ляв ъгъл.

В 57-та минута домакините останаха с човек по-малко, когато превъзбуденият Файзал Фажир получи втори жълт картон и бе изгонен. Това доведе до рязко спадане на темпото, като домакините вече нямаха сили да натискат, а каталунците бяха доволни и на този резултат.

Все пак Барселона направи аванса си класически, когато Лео Меси задържа, навърза двама защитници и пусна към Неймар в наказателното поле. Останал сам срещу вратаря, кариоката прати топката в десния ъгъл.

Две минути по-късно Неймар вкара втория си гол след втора асистенция на Меси. Бразилецът игра на двойно подаване и получи чудесно подаване от съотборника си, за да вкара зрелищно с удар от въздуха.

Меси получи добра възможност да стреля от фаул, но стражът на Елче улови кълбото. Аржентинецът вкара втория си гол в 88-та минута, когато получа хубав пас от Марк Бартра, за да матира Титон с плътен диагонален удар.

Неймар записа и асистенция в срещата, когато подаде на Педро на празна врата в 93-тата минута, получавайки пас вдясно от Рафиня.

Елче - Барселона  0:6

0:1  Жерард Пике - 35'

0:2  Лионел Меси - 55', дузпа

0:3  Неймар - 69'

0:4  Неймар - 71'

0:5  Лионел Меси - 88'

0:6  Педро - 93'

Червен картон: Фажир (Елче) - 57'

Елче: Титон, Роко, Пелегрин, Дамиан Суарес, Кисма (Албасар - 61'), Пасалич, Адриан (Ломбан - 70'), Аарон (Коро - 82'), Фажир, Родригес, Джонатас

Барселона: Браво, Пике, Бартра, Монтоя, Алба (Бускетс - 70'), Масчерано (Адриано - 70'), Шави (Роберто - 73'), Рафиня, Педро, Меси, Неймар