Барселона се класира на финала за купата на Испания, побеждавайки Виляреал с 3:1 в полуфинален мач-реванш, състоял се на стадион "Ел Мадригал". Така "блаугранас" печелят сблъсъка с общ резултат 6:2.

Каталунците откриха резултата още в самото начало на мача след образцова атака. Лео Меси центрира към Неймар, който изпревари вратаря и прати топката в мрежата. "Жълтата подводница" вдигна оборотите, но изравни чак към края на първото полувреме, когато Джонатан Дос Сантос наказа бившия си отбор.

В средата на второто полувреме Виляреал остана с човек по-малко. Пина влезе грубо отзад на Неймар и реферът му показа директен червен картон. Малко по-късно Луис Суарес мушна втори гол за своя тим и ликвидира интригата. Две минути преди края Неймар вкара втория си гол в мача.

На финала на 30 май Барса ще играе срещу градския си противник Еспаньол или Атлетик Билбао.

Домакините натиснаха още от първия съдийски сигнал и опасно центриране на Коста беше засече с глава от Черишев, но не се стигна до нещо опасно.

В третата минута Барселона откри резултата при първата си опасна акция, създавайки прекрасна атака. Масчерано хвърли невероятен пас към Суарес, който разтегли вдясно към Меси. Лео центрира в наказателното поле и на границата на малкия пеналт Неймар изпревари вратаря, пращайки топката елегантно в мрежата.

Домакините можеха да изравнят много бързо, но останалият сам срещу тер Стеген Черишев би над вратата, за да последва нов негов неточен удар. Четвърт час след началото Учи стреля неточно, а после тер Стеген парира удар на Черишев отдясно.

В средата на първата част "разпределителят" Меси пусна нов хубав пас в наказателното поле, подавайки този път на Андрес Иниеста. Футболньот магьосник се отличи с добро първо докосване, но шутът му отблизо беше блокиран.

Каталунците действаха спокойно и при една от редките си атаки през първото полувреме успяха да внесат известен смут в защитата на противника, но Неймар избърза и нацели тялото на съперников футболист от петнайсетина метра.

В 39-тата минута Виляреал изравни напълно заслужено. Коста центрира отляво, защитата на "блаугранас" увисна и на далечната греда оставеният напълно непокрит Джонатан дос Сантос наказа бившия си отбор.

В атаката при гола на домакините обаче Пина стовари цялата си тежест върху глезена на Серхио Бускетс, който трябваше да бъде заменен принудително.

Виляреал започна по-агресивно след почивката, упражнявайки преса, но гостите се отбраняваха. Тер Стеген на два пъти се намесваше при точни, но слаби удари на противника. Луис Суарес пък пробва късмета си с далечен изстрел, но не уцели вратата. Меси опита технично изпълнение с левия крак от петнайсетина метра, но Асенхо изби насочената в долния му десен ъгъл топка.

В 65-тата минута ентусиазмът на Виляреал беше охладен, защото Пина получи директен червен картон за безразсъдно нарушение в гръб срещу Неймар.

Напълно очаквано темпото в играта на домакините спадна, а численото предимство на Барселона си казваше думата. Иниеста пусна страхотен пас от дълбочина към Суарес, който изпревари защитник и отигра от движение, но не уцели вратата. Малко след това Барса сътвори бърза контраатака, при която Неймар се полакоми след индивидуалния си пробив и пропусна.

В 73-тата минута Хавиер Масчерано пусна нов страхотен пас от дълбочина, извеждайки Луис Суарес. Уругваецът надбяга защитник с лекота, финтира вратаря и вкара на празна врата.

В 88-та минута Шави центрира меко извън наказателното поле и на границата на малкия пеналт Неймар реализира с глава.

Виляреал - Барселона  1:3

0:1  Неймар - 3'

1:1  Джонатан Дос Сантос - 39'

1:2  Луис Суарес - 73'

1:3  Неймар - 88'

Червен картон: Пина - 65'

Виляреал: Асенхо, Марио, Мусачо, Руис, Коста, Джонатан Дос Сантос, Пина, Тригерос (Гомес - 75'), Черишев (Кемпбъл - 69'), Уче (Джовани Дос Сантос - 62'), Вието

Барселона: Тер Стеген, Пике, Масчерано (Ракитич - 76'), Монтоя, Алба, Бускетс (Матийо - 42'), Рафиня Алкантара (Шави - 65'), Иниеста, Меси, Неймар, Суарес