Съдията на мача Еспаньол – Барселона Антонио Матео Лаос се е извинил на синьо-белите за това, че е зачел второто попадение на каталунците вчера.

Градското дерби завърш с успеха от 2:0 за фаворита, след голове на Неймар и Лео Меси още през първото полувреме, с което тимът си гарантира запазване на разликата от 2 точки пред Реал Мадрид.

При гола на аржентинеца обаче, имаше засада на асистента на попадението Луис Суарес по-рано в атаката, която не бе отсъдена от лайнсмена.

„Кадена Копе“ съобщава, че на почивката арбитърът е изгледал ситуацията и е осъзнал, че помощникът му е допуснал грешка, след което в тунела е поднесъл извиненията си на някои от играчите на Еспаньол.

Като цяло Матео Лаос нямаше много добър ден, след като изгони Жорди Алба през второто полувреме заради негови протести, а след това същото стори и с Ектор Морено от домакините, като и двамата играчи ще бъдат наказани за следващите срещи на отборите.