Барселона засили Кордоба към втора дивизия, след като спечели гостуването си в Андалусия с 8:0 в мач от 35-ия кръг на първенството.
В същото време каталунците направиха поредна крачка към титлата и вече имат 87 точки, като поставиха под напрежение Реал Мадрид, който по-късно гостува на Севиля.
Фаворитът имаше известни проблеми, докато отбележи първия гол, но след като той стана факт малко преди почивката, последва ново попадение, а след паузата хората на Луис Енрике добавиха още няколко гола, като е интерено, че звездите на тима бяха оставени на терена до последно, въпреки предстоящия мач Байерн.
Луис Суарес се отчете с хеттрик, а Лео Меси вкара два пъти, като по този начин излезе лидер при реализаторите. За Кордоба това бе 17-ият пореден мач без победа, така че изпадането е логично.
Треньорът на Барса Луис Енрике пусна сред титулярите тежката артилерия показвайки, че не приема мача за гарантиран. Звездното трио водеше атаката, а в средата на терена се появи Иван Ракитич, който напоследък оставаше на пейката. Домакините пък излязоха с петима в отбрана.
Началото бе интересно, защото и двата състава си размениха по едно положение. Първо във 2-ата минута Дани Алвес центрира отлично към непокрития Неймар, но той от чиста позиция прати топката покрай вратата.
Домакините обаче отговориха с не по-малко добра ситуация. Едимар проби отляво и направи прекрасно подаване в наказателното поле, където Флорин Андоне засече с глава, но ударът му прати топката над вратата.
Гостите владееха повече топката, но така и не успяваха да стигнат до чисти ситуации, въпреки че играта се водеше в половината на домакините. Играчите на Кордоба се защитаваха много добре, като действаха агресивно и безкомпромисно в единоборствата.
Едимар се намеси в точния момент срещу Меси в 21-ата минута, а малко след това при контра Бебе стреля над вратата на Барса. В 27-ата минута Меси навърза няколко противника, демонстрирайки отново невероятните си качества и оперирайки на малко разстояние в наказателното поле, но ударът му се оказа слаб и Хуан Карлос не бе затруднен.
Попадението обаче не идваше и това започваше да поизнервя фаворита. В 37-ата минута Меси намери отлично Неймар, който стреля към далечния ъгъл, но топката срещна гредата.
Домакините може би вярваха, че ще се приберат на почивка при 0:0, когато Барса набързо реши всичко. В 42-ата минута Суарес намери Меси на границата на наказателното поле, а аржентинецът подаде на далечната греда към Ракитич, който със страхотно воле откри резултата.
Попадението явно обезвери домакините и в добавеното време на първата част, те отново получиха гол. Иниеста задържа пред пеналта, след което намери великолепно Суарес, който технично преодоля излезлия напред вратар за 2:0.
Веднага след паузата интригата окончателно приключи. Дани Алвес проби отдясно и центрира пред вратата, където Меси нахлу на скорост и засече с глава, пращайки топката в мрежата. Това бе неговият 50-и гол за сезона и 39-и в първенството, с който се изравни с Кристиано Роналдо при голмайсторите.
Не мина много време преди бразилският краен бранител да изработи още един гол. Този път отличното му подаване бе отклонено от Суарес, който удвои актива си в мача.
Влезлият от пейката за домакините Екенг опита да притеснява Браво с един удар, но вратарят на Барса го отрази в 59-ата минута. Последва пропуск на Неймар, останал сам срещу вратаря, преди в 65-ата минута Пике да направи 5:0 след центриране на Ракитич от корнер.
Последва неточен удар на Меси преди в 80-ата минута аржентинецът все пак да вкара. Суарес бе избутан в наказателното поле, но топката остана на място и Лео я прати във вратата, вкарвайки 40-ия си гол в първенството и изпреварвайки Роналдо.
До края имаше време да се разпише и Неймар. Бразилецът сам спечели дузпа, която реализира. Последва и още един гол на Суарес, който оформи хеттрика си, а с това и огромното унижение на домакините.
Кордоба – Барселона 0:8
0:1 Ракитич 42
0:2 Суарес 45
0:3 Меси 46
0:4 Суарес 53
0:5 Пике 65
0:6 Меси 80
0:7 Неймар 85 дузпа
0:8 Суарес 88
Кордоба: Хуан Карлос, Креспо (46 Гунино), Пантич, Дейвид, Лопес, Едимар, Лусо (58 Екенг), Крин, Фидел, Бебе (62 Вико), Андоне
Барселона: Браво, Дани Алвес, Пике, Масчерано (61 Матьо), Алба, Ракитич (69 Педро), Бускетс, Иниеста (61 Шави), Меси, Неймар, Суарес







Как зехтинът влияе на кръвното ни налягане
Най-лесните бананови палачинки (РЕЦЕПТА)
Унищожават природен феномен - кой и защо пресушава Клептуза?
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар23:28 | 3 май 2015 г.
15:05 | 3 май 2015 г.
15:03 | 3 май 2015 г.
11:11 | 3 май 2015 г.
23:39 | 2 май 2015 г.
20:29 | 2 май 2015 г.
20:17 | 2 май 2015 г.
20:17 | 2 май 2015 г.
20:11 | 2 май 2015 г.
19:44 | 2 май 2015 г.
Напиши коментар