Барселона постигна домакинска победа с 5:2 над Райо Валекано в среща от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион, която се игра на "Ноу Камп".

По този начин отборът успя да се изравни с лидера в класирането Реал Мадрид, който има 18 точки.

Губещият отбор е на 15-ата позиция със скромния актив от 7 пункта.

Гостите първи стигнаха до попадение чрез Гера, който се възползва от асистения на Бебе и вкара в 15-ата минута.

Неймар обаче успя да изригне и да обърне нещата в полза на своя отбор след четири гола.

Той намали в 22-ата минута след попадение от дузпа, а 10 минути след това отново вкара от бялата точка. В 69-ата и 70-ата минута реализира още по едно попадение.  Последните два гола дойдоха след прекрасни асистенции на Суарес.

Кариоката се отчете и с асистенция за гола на Суарес в 77-ата минута, а в 86-ата минута гостите вкараха втори гол чрез Жосабед.

Мачът започна с опасност пред вратата на гостите, след като още в 3-ата минута Неймар отправи удар от фаул около границата на наказателното поле, който обаче бе спасен без проблеми от Тоно.

Четири минути след това стражът на Райо имаше отново работа, след като Ракитич се освободи от противников футболист и отправи нисък удар насочен право към вратаря.

Натискът на домакините продължи и в 10-ата минута отното Тоно се намеси, този път след нисък удар на Суарес.

В 15-ата минута гостите изненадващо стигнаха до попадение чрез Гера.

Той бе намерен с прекрасно ниско центриране от Бебе в малкото наказателно поле и просто отклони топката във вратата.

Домакините моментално притиснаха противника си и в 21-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Йоренте фаулира Неймар в наказателното поле и реферът нямаше друг избор, освен да посочи удар от бялата точка.

Зад топката застана именно бразилската звезда на Барса, който реализира в долния ляв ъгъл.

Последваха силни минути за каталунците и в 31-ата минута те отново получиха право да изпълнят дузпа и отново заради фаул срещу Неймар, който този път бе спънат от Начо.

Отново бразилецът без проблеми матира Тоно от бялата точка.

До края на полувремето нямаше повече голове, а след почивката Райо първи стигна до положение.

Гера отправи коварен удар от няколко метра, който обаче бе спасен от чилийския страж.

Гостите се активизираха и в 51-ата минута стигнаха до още една ситуация.

Този път той реагира фантастично при удар на Еберт, който бе близо до това да се превърне в гол.

Няколко минути след това Неймар се озова в наказателното поле на противника, но Тоно се намеси отлично.

През следващите няколко минути гостите показаха доста сериозна острота в атака и демонстрираха класа, но така и не стигаха до изравнителен гол.

В 69-ата минута Неймар вкара третия си гол в мача. Удар на Суарес около границата на наказателното поле бе спасен от Тоно, но бразилецът успя да довкара от близка дистанция топката във вратата.

Минута по-късно отново той бе точен и така резултатът стана 4:1 в полза на каталунците.

Суарес направи страхотен рейд по дясното крило и видя непокрития бразилец на далечната греда, а след това за кариоката не остана нищо друго освен да вкара на празната врата.

В 77-ата минута Неймар центрира за Суарес към далечната греда и уругваецът с крак от близка дистанция успя да вкара топката в мрежата.

В 86-ата минута Жосабед вкара втори гол за Райо, а до края нямаше повече попадения.

БАРСЕЛОНА - РАЙО ВАЛЕКАНО 5:2