Невероятното трио на Барселона Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес продължават да се забавляват и да дърпат каталунците към титлата в Примера дивисион.

Бразилецът вкара два пъти, уругваецът се отчете с прекрасен гол, а Меси довърши гостите при победата на Барса с 4:0 над Реал Сосиедад.

В протоколен мач тимът на Луис Енрике стигна с лекота до трите точки и можеше да вкара още повече.

Голямата звезда на Барса Лионел Меси записа пълни 90 минути в своя мач №600 в кариерата си и успя да го отпразнува с попадение в края.

Головете обаче не са проблем и за Неймар и Луис Суарес. Статистиката сочи, че през календарната 2015 година Меси е реализирал 44 гола, Неймар има 41, а Суарес вече 40.

Двубоят започна с очаквания домакински начин и още в първите минути се видя, че баските няма как да се противопоставят. Пропуск на Суарес и греда на Иниеста лишиха Барса от ранен гол, но това все пак стана в 21-та минута.

Дани Алвеш центрира прострелно отдясно, а връхлитащият Неймар с лекота заби топката под гредата - 1:0 за Барселона. Така бразилецът вкара в 4-ти пореден мач в първенството.

До края на първата част каталунците направиха 2:0. Асистенцията отново бе на Алвеш, който намери в 41-та минута Луис Суарес, който пък с невероятен удар от воле препарира Рули за втори път в мача.

Барса реши всичко в началото на второто полувреме, когато в 53-та минута Матийо центрира отляво, а Неймар с лекота отблизо направи 3:0.

Това беше 14-ти гол на Неймар от 13 кръга в Примера дивисион. Бразилецът е лидер при голмайсторите, а втори в класацията е Луис Суарес с 12 точни попадения. Освен това Неймар вече има 70 гола в 109 мача за Барса.

До края на срещата Лео Меси имаше възможността също да запише името си сред голмайсторите, а дори улучи гредата.

И когато изглеждаше, че аржентинецът ще напусне терена без гол, все пак реализира в 90-та минута. Меси завърши хубава триходова комбинация между него, Суарес и Неймар, за да направи 4:0.

С поредните 3 точки Барселона вече има 33 и е на цели 7 пред Атлетико Мадрид и 9 пред Реал Мадрид. Столичани обаче имат по мач по-малко.

Барселона - Реал Сосиедад 4:0