Барселона разби аржентинския Ривър Плейт с 3:0 във финалния мач на Световното клубно първенство, който се игра на стадион "Нисан" в Йокохама, Япония.

Лео Меси и Неймар излязоха в стартовия състав на каталунците, макар че участието им в мача бе под сериозна въпросителна.

Именно гаучъсът откри резултата с попадение в 35-ата минута, като в ситуацията останаха сериозни съмнения за игра с ръка.

Суарес пък добави две попадения за крайния успех, които паднаха в 49-ата и 68-ата минути и дойдоха след асистенции съответно на Бускетс и Неймар.

Това е и трети трофей на каталунците от този турнир, след като тимът го спечели през 2009 и 2011 година.

Ривър и Барса пък се срещнаха за първи път от над 45 години насам, а това бе първият им официален мач помежду им.

Срещата започна с преса за латиносите, които се опитаха да натикат Барселона в собствената и половина, а нарушенията в старта на мача бяха не малко.

В 6-ата минута Пике изчисти с глава топката след опасно центриране, което бе насочено към Родриго Моура, а първото опасно положение стана факт пет минути след това.

Меси отправи мощен удар, който обаче бе спасен по страхотен начин от стража на носителя, на Копа Либертадорес.

Ударът на аржентинеца бе насочен към левия ъгъл на противниковата врата.

Постепенно обаче Барса установи контрол над мача и в 19-ата минута Меси и Неймар опитаха двойно подаване в наказателното поле, което обаче не се получи.

В 30-ата минута Браво плонжира удар на Аларио от малко над 20 метра.

Няколко минути след това пък Меси стреля от фаул, като топката тупна доста коварно пред голлинията и стражът на аржентинците едва спаси.

В 35-ата минута обаче Барса поведе в резултата след великолепно изпълнение на аржентинския "магьосник".

Дани Алвеш центрира отдясно, а Неймар насочи с глава високата топка към точката на дузпата и Меси финтира с тяло противников футболист, за да изпрати кълбото в далечния ъгъл с виртуозно изпълнение. В ситуацията останах сериозни съмнения за игра с ръка на аржентинеца.

След почивката Барса започна шеметно и четири минути след подновяването на играта Суарес уби всякаква интрига в този мач.

Бускетс намери уругваеца с прекрасен пас и той с много хубав удар от няколко метра успя да реализира, макар да намери тялото на вратаря първоначално.

В 55-ата минута Меси можеше да покачи на 0:3, но футболист на противниковия отбор успя да изчисти топката от голлинията. Минута преди това удар на аржентинецът пък бе париран.

В 58-ата минута Суарес излезе сам срещу вратаря, но стражът на аржентинците успя да разчете мислите му и финтът на нападателя не се получи.

Точно десет минути след това, след прекрасно центриране на Неймар, Суарес "закова" топката с глава във вратата на Ривър, като кълбото се оплете в горния десен ъгъл.

В 77-ата минута Браво изби удар на Аларио над напречната греда и предотврати опасност при която аржентинците можеха да стигнат до почетен гол. Десетина минути след това удар на Мартинес разтресе далечната греда на Барса, а до края нямаше повече ситуации.

РИВЪР ПЛЕЙТ - БАРСЕЛОНА 0:3