С хеттрик на Лео Меси Барселона срази Гранада с 4:0 в мач от 19-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ноу Камп".

Аржентинецът до голяма степен ликвидира интригата още преди да изтече четвърт час игра, забивайки два бързи гола. До почивката момчетата на Луис Енрике имаха още доста възможности, но ги пропуснаха.

Меси оформи своя хеттрик преди да изтече един час игра, правейки успешна добавка след изстрел на Неймар в страничната греда. В 83-ата минута и бразилецът успя да се разпише, вкарвайки отблизо.

Барселона събра 42 точки и се изкачи отново на върха в класирането, докато Гранада остава със 17 пункта точно над чертата.

Гостите започнаха много смело и още в самото начало Рочина обстрелва вратата на противника, но доста неточно. Шампионът на Испания, Европа и света веднага отговори с неточен шут на Иван Ракитич.

Лео Меси пусна разкошен пас към Жорди Алба, който изскочи зад гърба на защитата, спря си прекрасно с левия крак и прати кълбото в мрежата, но от външната й страна.

Логичното се случи в седмата минута, когато изключително активният Меси премина покрай няколко играчи и разтегли вляво за Арда Туран. Турчинът върна жеста на звездата и го снабди с хубаво подаване, превърнато в попадение от Лео с помощта на едно докосване.

Аржентинецът се нуждаеше от още седем минути, за да реализира втория си гол в срещата. Неймар подаде вдясно за Луис Суарес, който свали за Меси и от малък ъгъл суперзвездата вкара без проблеми.

Луис Суарес игра на двойно подаване с Неймар в средата на първото полувреме, излизайки на стрелкова позиция. Уругваецът обаче "хвана" топката с кората и би доста неточно. После Меси засече центриране отдясно на Видал, но вратарят Фернандес спаси.

Десетина минути преди почивката Неймар си спря майсторски, финтира бранител и стреля технично, но малко над сглобката. След това Суарес се опита да намери Меси на далечната греда, но защитник пресече паса в последния момент.

Неймар пък пробва изстрел от движение с левачката, но не уцели вратата. При една от малкото атаки на гостите Рочина би мощно с левия крак, но покрай страничната греда.

Гранада стартира агресивно след почивката, но ентусиазмът на гостите бе охладен преди да изтече един час игра. Неймар нацели гредата отблизо, но Лео Меси направи успешна добавка отблизо, за да оформи своя хеттрик.

В средата на второто полувреме Гранада пробва силен удар, но Клаудио Браво нямаше проблеми с избиването на кълбото. Постепенно каталунците отново поеха контрола върху мача и разиграваха спокойно в половината на противника.

Неймар пробва хубав параболичен удар отляво десетина минути преди края на редовното време, но топката профуча над и покрай сглобката.

В 83-ата минута обаче Неймар също записа името си сред голмайсторите. Луис Суарес центрира по земя, Меси пропусна топката и на далечната греда кариоката матира Фернандес без проблеми.

В добавеното време на мача Хави Маркес Морено стреля много опасно от пряк свободен удар, но Браво изби насочената в долния му ляв ъгъл топка.

Барселона - Гранада 4:0

1:0 Лионел Меси - 7'
2:0 Лионел Меси - 14'
3:0 Лионел Меси - 58'
4:0 Неймар - 83'

Барселона: Браво, Пике, Вермаелен, Видал (Алвеш - 65'), Алба, Арда (Адриано - 72'), Ракитич, Роберто, Неймар, Меси, Суарес

Гранада: Фернандес, Едгар, Ломбан, Дориа, Бираги, Уче, Крин (Гарсия - 46'), Перес, Рочина (Морено - 78'), Съксес, Пенарада (Кастро - 72')