Случи се немислимото. Барселона допусна втора поредна загуба и интригата в Примера дивисион е жива. Каталунците паднаха с 0:1 в гостуването си на Реал Сосиедад и след 1:2 от Реал Мадрид в “Ел Класико” преди седмица преднината им на върха в класирането е само 3 точки.

Луис Енрике реши да направи експерименти в състава си за тежкото гостуване в Сан Себастиан, а не можеше да разчита и на водещия си голмайстор Луис Суарес, който бе наказан. Младокът Микел Оярсабал наказа Барса още в началото, но големият герой на домакините бе Херонимо Рули. Аржентинският вратар спаси страхотни положения и попречи на Барса да вземе поне една точка.

Така Барселона остана на върха в класирането, но вече със само 3 точки преднина пред втория. Каталунците имат 76, пред Атлетико Мадрид със 73 и Реал Мадрид със 72.

Двубоят започна с натиск на каталунците и още във втората минута Мунир Ел Хадади остана сам срещу Херонимо Рули, но би в гърдите на вратаря на домакините. Малко след това Реал Сосиедад вкара. 18-годишният Оярсабал вкара с глава след хубаво центриране на Чаби Прието и направи 1:0.

Барса отговори със силен удар на Меси над гредата, а в 19-та минута Дани Алвеш изскочи зад защитата на домакините, но му беше свирена спорна засада. До края на първата част Барса продължаваше да владее повече топката, но не стигна до реално голово положение пред вратата на баските.

Второто полувреме се игра изцяло в половината на Реал Сосиедад. Барса продължаваше да натиска и в 55-та минута Рули направи ново прекрасно спасяване. Аржентинецът се намеси след силен удар на Андрес Иниеста под гредата. Малко след това шут на Неймар от фаул облиза страничната греда, а в 73-та минута и Лео Меси не успя да вкара. Стражът на домакините отново направи супер спасяване.

В 86-та минута удар с глава на Меси притесни сериозни зрителите на стадиона, но не и сънародника му Херонимо Рули, който направи един от мачовете на живота си.

Реал Сосиедад - Барселона 1:0

1:0 Микел Оярсабал 5'

Реал Сосиедад: Рули, Елустондо (76 - Бенкоачеа), Рейес, Микел, Де Ла Бела, Прието, Ияраменди, Гранеро, Оярсабел (88 - Ектор), Сурутуса (80 - Пардо), Вела

Барселона: Браво, Алвеш, Пике, Масчерано, Роберто (73 - Ракитич), Туран (59 - Алба), Бускетс, Рафиня (46 - Иниеста), Меси, Неймар, Мунир

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5UoU01qkYGo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>