Барселона се върна на върха в класирането, побеждавайки Бетис с 2:0 като гост в среща от 36-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион “Бенито Вилямарин”.

Каталунците изиграха посредствено първо полувреме, десетина минути преди края на което обаче андалусийци останаха с човек по-малко, заради червен картон на Вестерман.

Пет минути след почивката Барса откри резултата чрез Иван Ракитич, получил асистенция от Лионел Меси. След серия от пропуски, десетина минути преди края на мача се разписа и Луис Суарес, а Лео се отличи с ново голово подаване.

Барса събра 85 точки, колкото има и вторият Атлетико Мадрид. Реал Мадрид е трети с 84 пункта. Бетис е 13-и с 41 пункта, но тази вечер подпечата оставането си в елита.

Домакините започнаха много по-агресивно и още в самото начало Рубен Кастро шутира мощно, но над целта, а след това Бруно накара Клаудио Браво да спасява опасен удар с глава.

Едва към средата на първото полувреме изключително пасивните и безидейни гости успяха да създадат смислена акция, най-вече благодарение на соловата акция на Неймар. Кариоката излъга противник и проби в наказателното поле, за да подаде вдясно за Андрес Иниеста, но шутът от движение на капитана не се получи.

Играта се понакъса от нарушения и последвалите жълти картони, а Барса стигна до първи точен удар малко преди да изтече половин час игра. Жорди Алба върна назад за Неймар, който направи лек финт и стреля, но право в ръцете на вратаря.

Десетина минути преди почивката домакините останаха напълно заслужено с човек по-малко, заради втори жълт картон на Хайко Вестерман. Бившият ас на Хамбургер закъсня при шпагат срещу Иван Ракитич и седем минути след първия си картон пое към съблекалните.

Неймар продължи да впечатлява и веднага след почивката пусна чудесен скрит пас за Луис Суарес, но изстрелът от движение на уругваеца с левачката не се получи.

Малко след това Барселона все пак откри резултата. Лионел Меси забеляза включването на Иван Ракитич в наказателното поле и го намери с меко подаване. Хърватинът си спря и реализира от удобна позиция.

Ivan Rakitic Goal - Real Betis 0-1 Barcelona... by enteritament

Самият Меси можеше да се разпише не след дълго, но ударът му в наказателното поле срещна тялото на съперников футболист. Към средата на втората част Суарес получи вдясно, но се забави и провали атаката на своите с грешно подаване.

Четвърт час преди края на редовното време се стигна и до най-големия пропуск в мача. Меси получи в наказателното поле и не се полакоми, подавайки на напълно непокрития Суарес. Уругваецът стреля с левия крак, но право в тялото на вратаря.

В 81-ата минута Луис Суарес се реваншира за пропуските си и удвои аванса на своя отбор след второто голово подаване на Меси в срещата. Аржентинецът пусна прекрасен пас зад защитата и този път голмайсторът на Ла Лига този сезон намери долния ляв ъгъл.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x3yyyax" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x3yyyax_luis-suarez-goal-real-betis-0-2-barcelona_sport" target="_blank">Luis Suarez Goal Real Betis 0-2 Barcelona</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/EntertainmentLive" target="_blank">EntertainmentLive</a></i>

В добавеното време на срещата гостите имаха претенции за нарушение срещу Жерард Пике в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.

Бетис – Барселона 0:2

0:1 Иван Ракитич – 50’
0:2 Луис Суарес – 81’

Червен картон (втори жълт): Вестерман – 35’

Бетис: Адан, Бруно, Пезела, Вестерман, Монтоя, Петрос, Ндиайе, Сехудо, Хоакин (Чарли – 55’), Кабайос (Портильо – 69’), Кастро (ван Волфсвинкел – 79’)

Барселона: Браво (Тер Стеген - 88'), Пике, Масчерано, Алба, Алвеш (Сержи Роберто – 74’), Ракитич (Арда – 86’), Бускетс, Иниеста, Меси, Неймар, Суарес