Барселона победи Селтик лесно с 3:1 в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се игра на стадион "Авива Стейдиъм" в Дъблин.

Арда Туран откри резултата с хубав удар от движение, но една от грубите грешки в защитата на Барса позволиха на Грифитс да изравни.

Веднага след това Амброуз си вкара автогол, а малко преди почивката Мунир се разписа на празна врата, получавайки подаване от Луис Суарес.

През второто полувреме и двата отбора извършиха множество смени, които се отразиха осезателно върху темпото на игра и зрителите не станаха свидетели на други голове.

"Детелините" можеха да открият резултата още в десетата секунда след груба грешка в защитата на испанците, но фалцовият шут на Робъртс профуча на педя покрай левия страничен стълб.

Следващата добра акция беше отново дело на Робъртс, който навърза трима бранители на каталунския колос и отправи нов хубав изстрел, но отново покрай лявата греда.

Бяха изминали десетина минути игра, когато Барселона откри резултата при първата си успешна атака. Алеиш Видал беше намерен по дясното крило, догони топката и я върна към дъгата, където Арда Туран реализира от движение, пращайки кълбото в горния десен ъгъл.

Камара Меса получи добро подаване от Лео Меси и стреля по диагонала, но уцели външната част на мрежата. В средата на първото полувреме нова грешка в защитата на Барса пък позволи на Браун да пробва късмета си, но Масип внимаваше и улови.

Преди да изтече половин час игра Хосе Антонио Мартинес се самозачеркна от състава на Барселона занапред с изключително некадърно отиграване. Той получи най-обикновено подаване от Масип в наказателното поле, но спирането му беше под всякаква критика и топката отскочи далеч от крака му, попадайки у Лий Грифитс, който вкара най-лесния гол в кариерата си.

Грешките обаче продължаваха и Барса отново излезе напред в резултата минута и половина по-късно след куриозен автогол на Ефетоборе Амброуз, който засече центриране отляво в собствената си врата.

Пет минути преди почивката "блаугранас" мушнаха още едно попадение. Луис Суарес получи в наказателното поле и не се полакоми, а върна към свободния Мунир Ел Хаддади, който вкара на празна врата в малкия пеналт.

В началото на второто полувреме Чифтчи и Рогич отправиха неточни удари, а десетина минути след паузата Денис Суарес загря ръкавиците на Леонардо Фасан, но последният успя да спаси.

Луис Суарес и Мунир също отправиха неточни изстрели, а двайсетина минути преди края на редовното време Рогич би мощно, но право в ръцете на Масип.

В 82-ата минута отново Рогич реши да пробва късмета си. Той напредна и стреля силно с левия крак по земя, но покрай десния страничен стълб. В добавеното време Кристи получи в пеналта, но Марлон се намеси и го блокира.

Барселона - Селтик 3:1

1:0 Арда Туран - 11'
1:1 Лий Грифитс - 29'
2:1 Ефе Амброуз - 31', автогол
3:1 Мунир Ел Хаддади - 40'

Барселона: Масип (Аурелио - 77'), Матийо (Марлон - 61'), Мартинес (Менендес - 78'), Видал, Роберто (Кастийо - 61'), Арда (Карбонел - 61'), Меса (Борхес - 77'), Денис Суарес (Лигеро - 61'), Меси (Сампер - 46'), Мунир (Гумбау - 77'), Луис Суарес (Гарсия - 61')

Селтик: Гордън (Леонардо - 46'), Амброуз (Маккарт - 63'), О'Конъл (Айер - 46'), Янко (Ралстън - 63'), Изагире (Фишер - 77'), Браун (Рогич - 46'), Битън (Алън - 46'), Макгрегър (Армстронг - 46'), Робъртс (Чифтчи - 46'), Форест (Кристи - 63'), Грифитс (Муса Дембеле - 46')