Капитанът на Барселона Андрес Иниеста е едва на 18-о място по игрови минути за каталунския колос през кампанията, показва статистиката. Той е записал 226 минути в 4 мача.

През уикенда Свети Андрес остана на резервната скамейка при победата на своите срещу Депортиво Ла Коруня с 4:0, за да бъде запазен свеж за предстоящия сблъсък с Манчестър Сити в Шампионската лига.

Интересното е, че играчи като Жереми Матийо, Денис Суарес, Хавиер Масчерано, Андре Гомеш и Рафиня Алкантара имат повече игрови минути от Иниеста.

В Топ 10 за Барса през кампанията са Жерард Пике (630 минути в 7 мача), Арда Туран (572 минути в 8 мача), Луис Суарес (557 минути в 8 мача), Марк-Андре тер Стеген (540 минути в 6 мача), Неймар (540 минути в 6 мача), Серхио Бускетс (521 минути в 7 мача), Иван Ракитич (507 минути в 6 мача), Сержи Роберто (450 минути в 5 мача), Жорди Алба (427 минути в 5 мача) и Лионел Меси (394 минути в 6 мача).

Зад Иниеста по брой игрови минути са само четвъртият нападател Пако Алкасер (172), резервният вратар Яспер Силесен (90), нежеланият от Луис Енрике и спряган за напускане Алеиш Видал (90) и третият вратар Жорди Масип, който няма игрови минути.