Петкратният носител на Златната топка Лионел Меси се устреми към един куриозен рекорд, но пък един от малкото, които му липсват в Барселона.

Липсва му по обективни причини, тъй като става въпрос за рекорда за най-много голове на футболист, който влиза като резерва.

Срещу Депортиво аржентинецът се завърна след триседмично отсъствие заради контузия, но беше пуснат в игра през второто полувреме. И само 3 минути след като се появи, вкара за крайното 4:0.

Това беше 20-о попадение за Меси, след като се появява от скамейката, и вече наближава Хулио Салинас, който е лидер в тази любопитна класация с 28 гола.

Както е известно, срещу Депортиво Лео строши рекорда на Телмо Сара за най-много отбелязани попадения в домакинските мачове на отбора си в първенството.