Опашкарят Осасуна игра храбро, но загуби с 0:3 от Барселона в мач от 15-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ел Садар".

Каталунците тотално надиграха своя противник през първото полувреме, но Луис Суарес уцели страничната греда, а Лионел Меси пропусна златна възможност.

Още в началото на втората част тимът от Памплона можеше да поведе сензационно, но напречната греда отказа Серхио Леон. Преди изтичането на час игра Луис Суарес се разписа на празна врата и Осасуна също стана част от отборите, на които уругваецът е вкарал поне веднъж досега.

Двайсетина минути преди края на редовното време Лео Меси удвои аванса на своите след втората асистенция на Жорди Алба в мача. В добавеното време Меси вкара втория си гол след солова акция, финтирайки четирима противници.

Вторият в таблицата Барса събра 31 точки и изостава с три от лидера Реал Мадрид, който е с мач по-малко. Осасуна остава на дъното с едва седем пункта.

Шампионите стигнаха до първата чиста голова възможност в осмата минута, когато Лионел Меси копна великолепно с левия крак зад защитата на противника. Луис Суарес излезе на стрелкова позиция и опита техничен удар по диагонала, но не около метър от левия страничен стълб.

Малко след това уругваецът получи подаване отляво от Жорди Алба и макар да беше задържан за кръста в наказателното поле, успя да се завърти и да стреля, но кълбото се отби в дясната греда! После Самюел Юмтити засече високо центриране с глава, но над целта.

Преди да изтече четвърт час игра Лионел Меси пропусна най-добрата възможност в срещата. Той беше намерен от Суарес, но се забави и ударът му беше спасен с крак от вратаря Наузет.

В средата на първата част Андрес Иниеста шутира мощно, но неточно. Малко след това Суарес намери Меси в наказателното поле, но ударът на аржентинеца беше спасен от вратаря.

Малко преди да измине половин час игра Осасуна можеше сензационно да поведе при първата си опасна атака, но Ориел Риера се размина на сантиметри от топката в близост до далечната греда. Преди паузата Иниеста и Меси биха встрани.

В началото на второто полувреме Барса извади невероятен късмет, защото Серхио Леон нацели напречната греда с технично изпълнение, при което Тер Стеген само изгледа полета на кълбото!

Преди да изтече един час игра Барселона откри резултата. Меси видя включването на Жорди Алба отляво и му подаде, а бекът веднага намери напълно непокрития Луис Суарес, който вкара на празна врата своя десети гол през кампанията в Ла Лига.

В средата на второто полувреме Лео Меси финтира двама бранители, създаде си коридор за стрелба и шутира в долния десен ъгъл, но Наузет успя да парира.

Още при следващата опасна акция на Барса обаче Меси удвои аванса на своите! Влезлият по-рано като смяна Денис Суарес пусна за Алба, който записа втората си асистенция с перфектен пас за Лео. Аржентинецът успя да отиграе от въздуха, въпреки близостта на защитник до него.

Беренгер опита нещо средно между удар и центриране, за да накара Тер Стеген да избива с една ръка. До края Барса владееше топката спокойно и опази преднината си без проблеми.

В 92-ата минута Меси обра овациите с прекрасно изпълнение. Той финтира четирима бранители и разстреля вртаря на домакините с плътен удар в десния ъгъл!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/wmA5Hi0YDzE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Осасуна - Барселона 0:3

0:1 Луис Суарес - 59'

0:2 Лионел Меси - 72'

0:3 Лионел Меси - 92'

Осасуна: Наузет, Флано (Субириа - 46'), Маркес, Ойер (Васкес - 63'), Клерк, Беренгер, Куевас, Каушич, Торес, Леон, Риера (Кодро - 70')

Барселона: Тер Стеген, Пике, Юмтити, Алба, Роберто, Гомеш (Рафиня - 77'), Бускетс, Иниеста, Арда (Денис Суарес - 65'), Меси, Луис Суарес