Барселона удари градския противник Еспаньол с 4:1 в двубой от 16-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ноу Камп".

Шампионите започнаха много целеустремено и в 18-ата минута Луис Суарес откри резултата след фантастичен пас от дълбочина на Андрес Иниеста.

В средата на втората част Барселона вкара два гола в рамките на по-малко от две минути чрез Луис Суарес и Жорди Алба, но над всички бе Лионел Меси. Аржентинецът направи нещо невиждано, защото и в двата случая навърза по четирима играчи на противника, оставайки лице в лице с вратаря.

Комфортният аванс на "блаугранас" доведе до отпускане в редиците им и гостите намалиха чрез Давид Лопес. В последната минута на редовното време обаче Меси се разписа напълно заслужено и оформи крайния резултат.

След успеха Барселона събра 34 точки и изостава с три пункта от лидера Реал мадрид, който има мач по-малко. Еспаньол е девети с 22 пункта.

Домакините стигнаха до първата опасна атака в седмата минута, когато Луис Суарес разтегли вляво за Неймар, той напредна и пусна на далечната греда за Лионел Меси, но шутът на аржентинеца се оказа неточен.

Момчетата на Луис Енрике държаха нещата под контрол и в 18-ата минута откриха резултата напълно заслужено. Андрес Иниеста хвърли разкошен пас зад защитата за Луис Суарес и уругваецът направи чудесно първо докосване, за да матира Диего Лопес с удар в долния ляв ъгъл.

В средата на първата част Лионел Меси шутира от пряк свободен удар, но право в стената. Еспаньол продължи да се защитава много компактно и да не позволява на своя далеч по-именит противник да стига до други голови положения. Меси получи още една възможност, но би мощно по диагонала.

Десетина минути преди почивката Хави Лопес получи подаване от Диоп и стреля мощно, но покрай дясната сглобка на вратата на домакините.

Малко след почивката Меси си пое около дъгата и стреля фалцово, но покрай целта. След това Лео подаде за Суарес леко вляво, но уругваецът беше блокиран. Неймар пробва късмета си, но все още не беше настроил своя мерник.

В 67-ата минута Суарес удвои аванса на своите, но целият стадион стана на крака за Лео Меси. Аржентинецът финтира четирима противници и стреля в тялото на Хименес. Вторият вратар на гостите спаси, но Луис Суарес направи успешна добавка!

Още при следващата атака на Барса Меси повтори упражнението! Той слаломира между четирима играчи на гостите и загуби баланс, но втурналият се на скорост Жорди Алба разстреля вратаря по диагонала!

Еспаньол все пак стигна до почетен гол десетина минути преди края на редовното време, когато Давид Лопес завърши майсторски бърза контра на своя отбор.

В 86-ата минута Меси отново скри топката на Еспаньол, но този път реши да стреля само по диагонала. Топката мина покрай десния страничен стълб.

В последната минута на редовното време обаче прошка нямаше и Меси записа името си сред голмайсторите. Той напредна, игра на двойно с Луис Суарес и вкара от въздуха.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/PpaXR0W8rNk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Барселона - Еспаньол 4:1

1:0 Луис Суарес - 18'
2:0 Луис Суарес - 67'
3:0 Жорди Алба - 68'
3:1 Давид Лопес - 79'
4:1 Лионел Меси - 90'

Барселона: Тер Стеген, Пике, Масчерано, Серхи Роберто, Алба, Бускетс (Юмтити - 74'), Иниеста, Денис Суарес (Рафиня - 66'), Меси, Неймар, Луис Суарес

Еспаньол: Диего Лопес (Хименес - 53'), Давид Лопес, Хави Лопес, Рейес, Мартин, Пиати (Хосе Антонио Рейес - 79'), Фуего, Диоп, Хурадо, Кайседо (Мелендо - 71'), Морено