Барселона запази инерцията си и след 3:0 като гост на градския си съперник Еспаньол постигна четвъртата си поредна победа в първенството. По-важно бе, че каталунците си върнаха първото място в класирането, измествайки Реал Мадрид. Но знаейки, че столичани са с мач по-малко и държат титлата в своите ръце. Двата отбора имат по 81 точки, с 10 повече от третия Атлетико Мадрид.

След скучно първо полувреме тимът на Луис Енрике свърши своята работа след почивката, когато Луис Суарес се отпуши след суша от 5 мача и наниза два гола. Между тях се разписа и Иван Ракитич.

Първото попадение на Суарес бе юбилейно, защото с него той закръгли сметката на триото МСН на 350 гола за Барселона - 148 за Меси, 117 за Суарес и 85 за Неймар. В края Ел Пистолеро вкара и 118-то си попадение.

Двата отбора изиграха изключително скучно първо полувреме, в което имаше две положения пред вратите. Барселона владееше топката, но не намери решение за сгъстената защита на градския съперник.

За сметка на това още в 5-та минута Хурадо пропусна 100-процентово положение, след като бе изведен от Фелипе Кайседо сам срещу Тер Стеген, но стреля в аут. Барса отговори чак в края, когато Сержи Роберто засече с глава центриране на Неймар отляво, но прати топката от грешната страна на мрежата.

Каталунците поводеха в началото на второто полувреме след ужасяваща грешка на Хурадо. Халфът опита да върне топката на вратаря си почти от центъра, но лисицата Луис Суарес дебнеше, а след това с лекота вкара за 1:0. Така уругваецът вкара 25-тия си гол в Ла Лига този сезон, като само Лео Меси (33) има повече. Ел Пистолеро вкара първи гол в 9 мача този сезон, повече от всеки друг играч в първенството.

В 70-та минута Хурадо опита да оправи грешката си с удар по диагонала, но Тер Стеген внимаваше. Барса пък вече се чувстваше далеч по-комфортно на терена, а Меси започна да дирижира играта на тима си. Така при една контраатака в 76-та минута Лео пусна хубав пас към Иван Ракитич, който с техничен удар направи 2:0.

В 87-та минута Суарес довърши домакините с трети гол. Уругваецът отново получи топката като на тепсия след нелепа игра на защитник, след което финтира Диего Лопес и вкара на празната врата.

Еспаньол - Баселона 0:3

0:1 Луис Суарес 50'

0:2 Иван Ракитич 76’

0:3 Луис Суарес 87'

Еспаньол: Диего Лопес, Хави Лопес, Давид Лопес, Рейес, Мартин, Хурадо, Санчес, Фуего (79 - Рока), Пиати (66 - Перес), Морено, Кайседо (61 - Баптиштао)

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Бускетс, Гомеш (78 - Масчерано), Ракитич, Меси, Неймар, Суарес

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LiEUiddID-Q" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>