Барселона удари Ювентус с 2:1 в мач от приятелски турнир International Champions Cup. Двубоят се игра пред повече от 84 000 души на стадион "Метлайф Стейдиъм" в Ню Йорк.

Над всички беше спрягания за трансфер в ПСЖ Неймар, който заби два прекрасни  гола във вратата на Джанлуиджи Буфон в 15-ата и 26-ата минута. Бранителят Джорджо Киелини вкара почетното попадение за италианците в средата на втората част.

Четвърт час след началния съдийски сигнал Неймар направи двойно подаване с Пако Алкасер, след което навлезе в наказателното поле и откри резултата.

Десетина минути след това Неймар удвои преднината на "блугранас". Той слаломира през няколко играчи на противника и препарира Джиджи Буфон. Малко преди почивката вратарят на Юве спаси удар на Меси от фаул.

През второто полувреме и двата отбора направиха пълна промяна в съставите си. Ортола спаси шут на Дибала, но при изпълнението на корнера Джорджо Киелини намали с глава.

В 82-ата минута Карлос Аленя обстрелва вратата на Шчесни, но топката профуча опасно близо до гредата. Малко преди края на редовното време Луис Суарес би от фаул над вратата.

Следващият двубой на каталунците е срещу Манчестър Юнайтед в четвъртък. Същият ден за Юве предстои проверка с Пари Сен Жермен.

Барселона - Ювентус 2:1

1:0 Неймар - 15'
2:0 Неймар - 26'
2:1 Киелини - 63'

Барселона: Силесен (Ортола - 52'), Видал (Семедо - 46'), Пике (Марлон - 51'), Масчерано (Юмтити - 52'), Дин (Алба - 46'), Иниеста (Аленя - 51'), Сампер (Бускетс - 46'), Ракитич (Денис Суарес - 46'), Неймар (Сержи Роберто - 46'), Алкасер (Луис Суарес - 46'), Меси (Арда - 46')

Ювентус: Буфон (Шчесни - 46'), Лихтщайнер (Де Шилио - 46'), Бенатиа (Мандрагора - 69'), Бардзали (Киелини - 46'), Асамоа (Сандро - 60'), Кедира (Ринкон - 46'), Маркизио (Пянич - 46'), Стураро (Коста - 46'), Лемина (Дибала - 59'), Бетанкур (Куадрадо - 60'), Манджукич (Игуаин - 60')