Най-скъпият играч в историята на Барселона Осман Дембеле дебютира за каталунците, но отново движещата сила на тима бе Лео Меси. Аржентинецът наниза хеттрик за победата на Барса с 4:0 над градския съперник Еспаньол. С нея тимът на Ернесто Валверде се възползва по най-добрия от издънката на Реал Мадрид по-рано днес и след само три кръга в Ла Лига има цели 4 точки аванс пред вечния враг.

Меси подпука Еспаньол още през първото полувреме с два гола (26, 35), а в 67-та оформи хеттрика си. Миг по-късно в игра се появи Осман Дембеле, който ознаменува дебюта си с асистенция. В края на мача пък Жерад Пике (87) и Луис Суарес (90) довърши гостите. С този успех Барса събра перфектен актив от 9 точки след първите три кръга и то без нито един допуснат гол. Севиля е на второ място със 7 точки, а Реал е 6-ти с 5. Еспаньол има само едно равенство от началото на сезона.

Барса и Меси свършиха своята работа още през първото полувреме, като дебютният гол на Лео падна в 26-та минута. Иван Ракитич пусна остър пас към аржентинеца, който в типичен стил “счупи” кръста на защитник, след което реализира хладнокръвно. Все пак повторенията показаха, че Меси е бил в засада, но голът бе зачетен.

Малко след това Лео удари за втори път. Жорди Алба стигна до една топка до аутлинията и я насочи към аржентинеца, който с шпагат успя да я насочи към мрежата - 2:0 за Барселона.

След почивката каталунците продължиха да владеят инициативата, но в 52-та минута Пабло Пиати можеше да намали. Аржентинецът се възползва от грешка на Алба и опита да прехвърли Тер Стеген. Пиати все пак успя, но не успя да уцели вратата. Малко след това Луис Суарес можеше да реши всичко, но пропусна на метри от вратата.

Така се стигна до 67-та минута, когато Алба отново намери непокрит Меси в наказателното поле на Еспаньол и останалото бе лесна игра за Лео - 3:0 и хеттрик за аржентинеца.

Така Меси реализира 42-тия си хеттрик в кариерата - 38 за Барселона и 4 за Аржентина. В Ла Лига Лео има 27 хеттрика, като само Кристиано Роналдо (32) има повече.

Докато Меси се радваше на третия си гол, на страничната линия получи аплодисментите от Осман Дембеле, който се готвеше да влезе на терена. Малко по-късно французинът записа първите си минути с екипа на Барса.

В 87-та минута Барса вкара 4-ти гол. Иван Ракитич записа втората си асистенция в мача, след като центрира от ъглов удар, а Жерард Пике с глава простреля Пау Лопес за четвърти път. Малко след това Дембеле записа първия си принос за Барса. Французинът асистира за гола на Луис Суарес при светкавична контраатака на каталунците.

Барселона - Еспаньол 5:0

1:0 Лионел Меси 26’

2:0 Лионел Меси 35’

3:0 Лионел Меси 67’

4:0 Жерард Пике 87’

5:0 Луис Суарес 90'

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Юмтити, Алба, Ракитич (73 - Паулиньо), Бускетс, Иниеста (77 - Гомес), Меси, Деулофеу (68 - Дембеле), Суарес

Еспаньол: Пау Лопес, Мата (68 - Наваро), Давид Лопес, Ермосо, Карисол, Диоп, Дардер (75 - Вила), Фуего, Баптистао, Пиати (58 - Гарсия), Морено

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/s2L3bW26zKE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>