Барселона удари Атлетик Билбао с 2:0 като гост в среща от десетия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион "Сан Мамес". Така каталунците възстановиха аванса си от четири точки на върха в таблицата.

Лионел Меси откри резултата десетина минути преди почивката, а Паулиньо оформи крайния резултат в добавеното време. Домакините веднъж нацелиха гредата, а гостите - на два пъти.

Баските направиха по-добър старт и имаха своите възможности чрез Ариц Адурис, но вратарят на "блаугранас" Марк-Андре тер Стеген се намеси блестящо.

В средата на първата част тупалка Лионел Меси топката срещна страничната греда, но десетина минути преди почивката аржентинецът се разписа след подаване на Жорди Алба. Малко след това Паулиньо уцели напречната греда.

През втората част Атлетик също нацелиха гредата чрез Раул Гарсия, а удари на Адурис и Иняки Уилямс минаха покрай вратата на гостите. С добри намеси се отличи и Тер Стеген. Две минути след изтичане на редовното време Паулиньо сложи точка на спора.

С деветата си победа от началото на сезона Барселона събра 28 пункта и се бетонира на върха в класирането. Атлетик Билбао е 11-и с 11 точки.