Без особени проблеми баскетболистите на Лукойл Академик победиха Бенфика с 92:71 в мач от група С на турнира "ЮроЧалъндж". Студентите контролираха двубоя и постигнаха хубав успех.

Те дръпнаха с 10:0 още в началото, което до голяма степен предопредели изхода от срещата. Опитите на португалците след това да направят обрат се оказаха напразни. Авансът достигна до 23:8, след което гостите малко се окопитиха и намалиха пасива си до 17:28 след 10 минути.

На почивката българският тим успя да поддържа комфортен аванс, като водеше с 54:42. Бенфика стопи пасива си до 8 в края на третия период - 58:66, но силите на тима стигнаха само до толкова.

В последната четвърт Лукойл вдигна оборотите, заигра силно в защита и набързо поведе с 88:64, което отговаряше доста повече на превъзходството му.

Каспарс Камбала бе най-резултатен за Академик с 18 точки и 8 борби, а Брандън Бауман и Доминик Джеймс добавиха по 14 за триумфа. Българите в отбора (Стойкон, Аврамов и Веселинов) вкараха общо 17 точки.