Раздялата с треньора Оливер Костич явно е била необходима за Лукойл Академик. Студентите са още без наставник, но постигнаха първата си победа в турнира „Юрокъп“.

След 4 поредни поражения те се наложиха с 85:72 при гостуването си на Асесофт Плоещ (2-3) и запазиха някакви шансове да продължат напред в надпреварата. До края на груповата фаза има още 5 мача, като българският тим трябва да спечели поне 4, за да има възможност да се класира сред първите 3 отбора.

В Румъния Лукойл излезе напред след силна втора част, която спечели с 21:11 и поведе с 38:31 на почивката. В третия период авансът на състава достигна 19 точки – при 60:41, но след като не отбеляза нито точка за последните 3,43 минути, домакините се приближиха до 50:60 преди последните 10 минути.

В тях разликата падна до 60:65, но кош на Юре Ляич и тройка на Димитриос Вергинис успокоиха Студентите, които след това нямаха проблеми. Девин Уайт с 18 и Аландо Тъкър със 17 точки бяха най-резултатни за победителите, които имаха по-добра стрелба от игра (45 срещу 35%), направиха повече асистенции и по-малко грешки, за да триумфират заслужено.