Баскетболният Реал Мадрид допусна първото си поражение за сезона, след като загуби със 71:85 гостуването си на ЦСКА Москва в Евролигата.

Кралския клуб бе спечелил първите си 13 мача в турнира, а на домашна сцена още няма поражение, като гази всичко по пътя си, но поредицата от 31 поредни триумфа приключи.

Така столичани не успяха да подобрят рекорда на Ховентут от 34 последователни успеха от сезон 1977-78, но остават основни фаворити както в Евролигата, така и на домашна сцена.

Мачът в Москва премина изцяло под контрола на домакините, които се откъснаха още в началото. Първата четвърт приключи 23:10, като стрелбата на испанците от игра бе 4 от 16, а ЦСКА овладя и борбата под двата коша с 15-6.

Разликата достигна до 37:18 във втората част, но все пак на почивката гостите намалиха пасива си до 30:40, а след 3 части изоставаха само с 55:59. До обрат обаче не се стигна.

Домакините успяха отново да вдигнат разликата до 10 точки и в нито един момент успехът им не бе поставен под въпрос. Ненад Кръстич завърши с 18 точки, а Андрей Воронцевич и Владимир Мицов добавиха по 14 за ЦСКА. Серхио Родригес вкара 19 за Реал. И двата са с баланс 3-1 във втората групова фаза и изглеждат сигурни за 1/4финалите.