Баскетболистите на Филаделфия очаквано изравниха рекорда в НБА по най-много поредни поражения, след като паднаха за 26-и път, този път в Хюстън с 98:120.

Предвид силата на Ракетите поражението изобщо не е изненадващо, а и Джеймс Хардън се отчете с трипъл-дабъл, като завърши с 26 точки, 10 борби и 10 асистенции за успеха на тексасци.

Сиксърс се нареди до Кливланд от сезон 2010-2011, като ще се опита да избегне заемането еднолично на първото място в тази отрицателна класация, в домакинството на Детройт в събота. Тимът не е печелил вече 2 месеца, но явно стремежът е да се мисли за бъдещето, след като съставът е най-младият в цялата лига.

Гостите се държаха до средата на втората четвърт, когато резултатът бе равен, след което тексасци завършиха периода със серия от 20:6 и поведоха с 63:49, а в третата част авансът им достигна 25 точки.

В най-интересния мач от деня ЛА Клипърс спечели гостуването си в Далас със 109:103 след 31 точки на Крис Пол. Блейк Грифин помогна с 18 и 13 борби, а ДеАндре Джордън вкара 16 и овладя 15 топки.

Маверикс вкараха първите 10 точки в последната четвърт и дръпнаха с 91:81, а по-малко от 2 минути преди края все още бяха напред със 101:97. Ножиците обаче отговориха с 8 поредни точки, възползвайки се от 3 пропуснати стрелби на съперника и спечелиха.

В последния мач от деня Милуоки прекъсна серията си от 8 последователни поражения след успех със 108:105 срещу ЛА Лейкърс у дома.