Баскетболистите на Голдън Стейт си гарантираха 6-ото място в Западната конференция на НБА след победа над Минесота със 130:120, но не успяха да се зарадват напълно.

Оказа се, че центърът Андрю Богът има фрактура на ребро от мача с Портланд предишния ден и почти сигурно ще пропусне мачовете от предстоящите плейофи. Това е сериозен удар за Уориърс, тъй като австралиецът бе изключително полезен в борбата под двата коша и в защита като цяло.

Стеф Къри отново бе страхотен за победителите, като завърши с 32 точки и 15 асистенции, а Дреймонд Грийн и Клей Томпсън добавиха по 20. Домакините обаче трябваше да преодолеят 40 точки от Кевин Лав, за да спечелят.

Лидерът на Вълците бе неудържим, като вкара 22 точки само в първата четвърт, която завърши 42:28 за отбора му, който в началото на втората поведе с 19 точки при 51:32. Серия от 23:4 обаче в следващите минути заличи пасива на Уориърс, които в последната част стигнаха до успеха и така за първи път от сезон 1993-94 отборът постигна 50 победи в редовния сезон.

Останалите резултати: Филаделфия – Бостън 113:108, Торонто – Милуоки 110:100 (Раптърс с рекордна за тима 48-а победа), Хюстън – Сан Антонио 104:98 (Ракетите си гарантираха 4-ото място на Запад и домакинско предимство срещу Портланд), Ню Орлийнс – Оклахома Сити 101:89 (Тайрик Еванс вкара 41 точки за Пеликаните), Чикаго – Орландо 108:95, Юта – ЛА Лейкърс 104:119.